Marina Kamień Pomorski zwycięża w I Grand Prix Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

0
487

 

 

W miniony weekend na wodach Odry w samym centrum Szczecina rozegrane zostały pierwsze regaty o Grand Prix Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Pasjonującą rywalizację wzdłuż nowych bulwarów żeglarskich, na oczach tysięcy mieszkańców i turystów Szczecina wygrała załoga reprezentująca Marinę Kamień Pomorski. Zawody zostały rozegrane w ramach Dni Morza.

 

Grand Prix Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego było historyczne pod wieloma względami. Były to pierwsze regaty, w których rywalizowali przedstawiciele gmin i portów jachtowych Szlaku, ale przede wszystkim po raz pierwszy w historii trasa regat została ustawiona na Odrze pomiędzy Mostem Długim, a Trasą Zamkową. Nigdy wcześniej mieszkańcy Szczecina nie oglądali żeglarskiej rywalizacji tuż pod Starym Miastem i Zamkiem Książąt Pomorskich. Specjalnie dla kibiców zorganizowano profesjonalny komentarz prowadzony przez komentatora Eurosportu Rafała Saka. Idealne warunki atmosferyczne – piękne słońce i silny wiatr sprawiły, że zawody były niezwykle widowiskowe i przyciągnęły na Nabrzeże Celne tłumy kibiców. Publiczność poza obserwacją rywalizacji mogła również poczęstować się pyszną kawą, która była serwowana w mBank Cafe tuż przy bulwarach.

 

Rywalizacja była niezwykle zacięta, zwłaszcza pierwszego dnia kiedy to różnice punktowe między załogami były minimalne. Drugiego dnia znakomitą formą wykazali się przedstawiciele Kamienia Pomorskiego i to oni po dziewięciu wyścigach mogli cieszyć się ze zwycięstwa i okazałego pucharu przechodniego za zwycięstwo w Grand Prix. Drugie i trzecie miejsce zdobyli reprezentanci gospodarzy, czyli Szczecina. Na drugim stopniu podium stanęła załoga Camping Marina PTTK Szczecin, a stopień niżej reprezentanci Urzędu Miasta Szczecin. Tuż za podium uplasowała się załoga UKS „Błękitni” Grzybowo reprezentujący Gminę Kołobrzeg. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców jest prawo organizacji kolejnej edycji Grand Prix we własnej marinie.

 

Organizatorzy regat – Zachodniopomorski Szlak Żeglarski oraz Polish Match Tour, na którego flocie profesjonalnych jachtów TOM28 rozegrane zostały zawody podkreślają, że inicjatywa organizacji regat dla przedstawicieli gmin i marin szlaku sprawdziła się i obiecują kontynuację przedsięwzięcia w kolejnych latach.

 

Jak się również okazało akwen na rzece Odrze jest idealny do przeprowadzania regat. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Szczecin imprezę przeprowadzono w ramach Dni Morza. Żeglarska rywalizacja była więc na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców i turystów.

 

 

Marinas.pl

 

Komentarze