Ludomir Mączka bohaterem „Spotkania poza sezonem”

0
721

Od października ubiegłego roku, w Tawernie pod Zardzewiałą Kotwicą, na należącym do państwa Aleksandry i Andrzeja Kocewiczów Campingu Marina PTTK  przy ulicy Przestrzennej nad Jeziorem Dąbie, odbywają się bardzo ciekawe cykliczne “Spotkania poza Sezonem”. Dotąd takich spotkań odbyło się już siedem.

Ich bohaterami byli: Asia Pajkowska – relacjonująca m.in. swój udział w transatlantyckich regatach samotnych żeglarzy OSTAR 2013, Henryk Widera – mający za sobą m.in. niedawno ukończony samotny rejs niemal wokół Europy,Marta Sziłajtis – Obiegło opowiadająca o prowadzonym przez siebie rejsie wokół Półwyspu Skandynawskiego przez Kanał Białomorski, Morze Białe, wody polarne z zawinięciem na Wyspę Niedżwiedzią, Aleksander Ustasz –  opowiadający o podwodnych skarbach ukrytych na pobliskich akwenach, Wioleta Domosud –  dzieląca się wspomnieniami ze swojej ośmioletniej atlantyckiej wyprawy z kpt. Janem  Łojko na szczecińskim jachcie “Ostry”, Kazimierz Ludwiński (niedawno nagrodzony prestiżowym Kolosem) – opowiadający o swojej dziewięcioletniej rodzinnej wokółziemskiej  podróży na katamaranie “Wyspa Szczęśliwych Dzieci” oraz Michał Jósefowicz– relacjonujący kolejną żeglarską wyprawę, tym razem do Berlina, na szalupie typu DZ.

Bohaterem najbliższego “Spotkania poza Sezonem”, na które organizatorzy tradycyjnie zapraszają nie tylko żeglarzy,  będzie nieżyjący już kpt. Ludomir Mączka, o którym niedawno publikowaliśmy na naszym portalu artykuł Krystyny Pohl. W najbliższą niedzielę Helena Borlik-Salcewicz zaprezentuje w Tawernie pod Zardzewiałą Kotwicą swój film o legendarnym “Ludojadzie”.

ZK

obraz nr 1

 
 

Komentarze