LOTTO Windsurfing Cup Łeba 2013

0
609

Nadchodzi półmetek Pucharu Polski oraz szczyt windsurfingowego sezonu. LOTTO Windsurfing Cup to nie tylko najważniejsze regaty w naszym kraju, które będą zaliczane do Pucharu Europy, to także wielkie święto całego środowiska deskowego.

Po kilkuletniej przerwie stolica polskiej fali i wiatru, Łeba powraca do łask. Już jutro po raz kolejny zjawi się tam cała polska czołówka windsurfingu na czele ze świeżo upieczoną Mistrzynią Świata – Agnieszką Pietrasik (POL-19) oraz prowadzącym w krajowym rankingu – Michałem Polanowskim (POL-16). Oczywiście nie zabraknie także deskarzy zza granicy. Swoją obecność na regatach zapowiedzieli najwięksi specjaliści w branży, w tym darzony ogromną sympatią polskiej publiczności, wielokrotny Mistrz Świata – Steve Allen (AUS-0).

W sumie na wodzie spodziewamy się przeszło setki zawodników oraz co najmniej drugie tyle amatorów. Nie sposób powiedzieć ilu tak naprawdę gości i sympatyków będzie oglądało całe zmagania z plaży.

Zawodnicy będą się ścigać w klasie Formula i Slalom. Choć prognozy są bardzo optymistyczne to znając częste kaprysy matki natury zwłaszcza te wiatrowe, organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję zarówno dla zawodnicy jak i wszystkich chętnych zgromadzonych na plaży. Każdy będzie mógł wziąć udział w zawodach SUP, czyli w wyścigach na deskach z wiosłem. Zabawa na takim sprzęcie jest naprawdę przednia, zwłaszcza kiedy do ścigania dodamy falę. To może być wasz początek zabawy w surfingowym świecie.

Bez wątpienia czeka nas wspaniałe widowisko sportowe oraz wyśmienita zabawa na plaży, dlatego od czwartku do soboty zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników żeglarstwa i windsurfingu na plażę zachodnią w Łebie. Będzie wiało i się działo!

Aloha

 
Źródło / Oficjalna strone regat
 
Strona na Facebooku Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu
 
Wydarzenie na Facebooku – LOTTO Windsurfing Cup

Komentarze