Loick Peyron gotowy na Route du Rhum

0
800

Loick Peyron zastąpi Armela Le Cléac’ha na Banque Populaire podczas tegorocznej edycji wyścigu Route du Rhum. Le Cléac’h musiał wycofać się z wyścigu po tym, jak uległ wypadkowi. Kontuzja nie pozostawiła nadziei na start. Z kolei swoją szansę otrzymał Peyron.

Każdy kapitan, który chce wziąć udział w Route du Rhum, przed startem musi samotnie przepłynąć 1000 mil. Peyron, zwany „Monsieur Multicoque” (Panem Wielokadłubowcem),  ukończył to zadanie. W ciągu 72 godzin miał okazję przetestować maxi Banque Populaire. Loick jest uważany za mistrza w prowadzeniu trimaranów wyścigowych, chociaż sam twierdzi, że czeka go duże wyzwanie: „Największe w mojej karierze.”

Route du Rhum to transatlantycki wyścig samotników, który odbywa się w listopadzie, co cztery lata. Pierwszy wyścig wystartował w 1978 roku, a wzięło w nim udział 38 jachtów. 

W poprzedniej edycji, w 2010 roku, chętnych było już 87. Liczba jachtów biorących udział w wyścigu jest ograniczona do 100, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zaproszenia do udziału dodatkowych jednostek.

Tegoroczna edycja wystartuje 2 listopada br., tradycyjnie z Saint Malo (Bretania), by zakończyć się w Pointe à Pitre (Gwadelupa).

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: http://www.solovela.net/, en.wikipedia. org

Komentarze