LISTOPADOWY NUMER „ZAGLI”

0
690

 

Za zgodą Jerzego Kulińskiego www.kulinski.navsim.pl 

 

No to zaczynam bezczelnie – dlaczego kupić ? Choćby dlatego, że numer ten otwiera mój serial  tegorocznych „audytów” portów Zalewu Wiślanego. Prywata, prywata – nade wszystko ! Zaczynamy silnym akcentem – stolica Zalewu – port Tolkmicko po generalnej przebudowie. W artykule aktualny, szczegółowy plan portu – tylko wkleić do III wydania locyjki „Zalew Wiślany”.

Co jeszcze Czytelników SSI może zainteresować ? 

Pierwsze primo – zaproszenie na katowicką edycję targów wodniackich „Wiatr i Woda*). Stoisko ZAGLI obszerne, bogate, obsługa kompetentna, uczynna, przesympatyczna. Do spotkania na standzie „ŻAGLI” !

 

Dalej: test jachciku „MINI 230” oraz artykuł z serii „Prześcignąć wiatr” Jerzego Pieśniewskiego – „Slizganie vs latanie”. Wreszcie praktyczne porady – jak nie zmarznąć na jachcie. Także ocena minionego sezonu z perspektywy giżyckiej ekomariny. Oczywiście to nie wszystko.

Tematyki „motopomp” nie poruszam, bo jak wykazała przeprowadzona przeze mnie latem sonda na przystaniach Gdyni, Sopotu i Górek – właściciele motorówek w przygniatającej  większości „ŻAGLI” nie czytują. Dla nich taki np. artykuł o cudach Panamy, to jakby opowieści o urokach urlopu na Księżycu.

W końcu – oferta czarterowa też kusi. Tematyka techniczna także ich nie interesuje – do dyspozycji przecież mają serwisy.

Tych żeglarzy, którzy „ZAGLE” jednak czytują podpytałem co im się w naszym magazynie podoba. Przeważnie artykuły tych autorów co mają coś do powiedzenia, na czymś naprawdę się znają. Na przykład Jerzego Pieśniewskiego. Denerwują ich wielostronicowe testy-prezentacje takich wypasionych  jachtów, których ceny oceniają jako dla nas abstrakcyjne. Na przykład takie jachty żaglowe: Jeanneau 54 za cenę od 340.000 euro + VAT, Maxi 1200 za cenę od 178.000 euro + VAT, czy  motorówka Leader 33 za 165.000 euro + VAT. Pytają: Don Jorge to Czytelnicy „ZAGLI” kupują takie jachty? To nabywcy takich rarytasów czytują „ZAGLE” ?

Ja wszystko rozumiem. ZAGLE muszą z czegoś żyć, Autorom honoraria wypłacać. To nie SSI, który funkcjonuje jako  perppetum mobile.

Ufam, że realni żeglarze kupią listopadowy numer, do czego ich namawiam. Cena 11,55 zł brutto.

Znam temat – możecie mi zaufać choćby z powodu stażu jako że już w roku 1989 Redakcja uznała mnie za wieloletniego, zasłużonego  współpracownika 🙂

/

Przysyłajcie do SSI swoje oceny naszego starego miesięcznika. 

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

*) 10 – 12 listopada 2017. Międzynarodowe Centrum Konferencyjne. Plac Sławika i Antalla 1 (centrum miasta, blisko Spodka)

Komentarze