Lidia Sulikowska druga w Mistrzostwach Europy w klasie Techno 293

0
317

Po sukcesie organizacyjnym rozgrywanych w Sopocie w tym roku regat Ergo Hestia Cup – Mistrzostw Świata klasy Techno 293 przyszedł czas na sukces sportowy naszych najmłodszych zawodników!

Lidia Sulikowska (UKS Hals Sopot) zajęła drugie miejsce podczas rozgrywanych w Izraelu Mistrzostw Europy Klasy Techno 293. Lidia rywalizowała wśród dziewcząt w kategorii do 15 roku życia a wyprzedziła ją jedynie reprezentantka gospodarzy Katy Spychakov. Trzecia na mecie również była zawodniczka z Izraela Yarden Isaak.
„Wolę jak słabo wieje a jutro ma wiać trochę mocniej”- mówiła przed ostatnim dniem rywalizacji lekko zaniepokojona zdobywczyni srebrnego medalu. „Wygra najlepszy!” dodała radośnie na koniec, i chociaż wygrać się nie udało to miejsce na podium w regatach o mistrzostwo Europy z pewnością jest ogromnym sukcesem. 
Od 26 października do 2 listopada byliśmy świadkami znakomitych regat, jakimi były Mistrzostwa Europy klasy Techno 293. Do Eilat w Izraelu przyjechało 130 zawodników z 18 państw w tym reprezentacja Polski pod wodzą trenera Seweryna Kosznika. Mimo iż rywalizacja zdominowana została przez gospodarzy to warto było śledzić zmagania gdyż to właśnie z tej młodzieżowej klasy wywodzić się będą następcy Przemysława Miarczyńskiego i Piotra Myszki
Nasi reprezentanci pływali ze zmiennym szczęściem. Oprócz doskonałej w Eliat Lidii Sulikowskiej najlepiej spisał się Mateusz Grochowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który wygrał ostatni wyścig rywalizacji i ostatecznie w klasyfikacji do 17 roku życia zajął bardzo dobre 9 miejsce.

Klasyfikacja U15 dziewcząt:
1. Katy Spychakov (Izrael)
2. Lidia Sulikowska (Polska, UKS Hals Sopot) 
3. Yarden Isaak (Izrael)

Klasyfikacja U15 chłopców:
1. Itai Kafri (Izrael)
2. Guy Sitin (Izrael)
3. Adam Tzachar (Izrael)

Klasyfikacja U17 dziewcząt:
1. Mariam Sekhposyan (Rosja) 
2. Shoval Ravitzki (Izrael)
3. Noy Drihan (Izrael)

Klasyfikacja U17 chłopców:
1. Ofek Elimelech (Izrael)
2. Oleksandr Goncharenko (Ukraina) 
3. Nikita Prozorov (Rosja)

9. Mateusz Grochowski (Polska, SKŻ Ergo Hestia Sopot)

Pełne wyniki można znaleźć na stronie organizatora regat  http://www.biceuro2013.co.il.

Komentarze