ŁEBA I USTKA RYWALIZUJĄ NA MORZU

0
517

Miasta Łeba oraz Ustka powróciły do rywalizacji, tym razem na morzu. W dniach 27 i 28 sierpnia 2011r. odbyły się Regaty Morskie, w których udział wzięli reprezentanci samorządów: Miasta Łeby, Miasta Ustka, Miasta Słupsk oraz Gminy Słupsk. Największa rywalizacja, rozstrzygała się między miastami Łeba i Ustka, których to kapitanami drużyny byli: Burmistrz Miasta Łeby Andrzej Strzechmiński oraz Zastępca Burmistrza Miasta Ustka Ryszard Kwiatkowski.

Samorządowcy mieli do dyspozycji szybkie łodzie regatowe typu Delphia 24. Start pierwszego etapu odbył się na redzie Portu Łeba w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 9.00, start drugiego etapu na redzie Portu Ustka w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 9.00. Niespodziewanie okazało się, iż zwycięzców było trzech, co w ostateczności rozstrzygnął regulamin żeglarski, poprzez który miejsca na podium klasyfikowały się następująco:

1.    Miasto Ustka,
2.    Gmina Słupsk,
3.    Miasto Łeba
4.    Miasto Słupsk

Puchary dla zwycięzców zostały wręczone w Porcie Jachtowym w Łebie 28 sierpnia o godz. 18.00. Równolegle odbywały się regaty klasy otwartej, do których zwycięzcą okazał się być Jach o nazwie Portowiec Gdański II. Impreza ta ma zapoczątkować coroczną tradycję międzymiastowych regat morskich, gdzie poprzez sportową rywalizację miasta będą miały okazję wspólnie zrealizować żeglarski pierwiastek promocyjny własnego regionu.

Paweł Dąborwski
Asystent Burmistrza Miasta Łeby

Komentarze