Kurs STCW dla żeglarzy

0
563

Witam wszystkich, jest możliwość zorganizowania kursu STCW (Basic Safety Training) jeszcze w tym roku. Koszt kursu jest szacowany na 750 zł i potrwa 5 dni. Prawdopodobne będzie zakwaterowanie na czas kursu w kwocie 250 zł, a w kosztach zakwaterowania ma być wyżywienie. Całość ma być przeprowadzona przez Akademię Morską w Szczecinie. Jeśli są osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie, to proszę o zwrotną informację.

Trwają również rozmowy w sprawie konkurencyjnej oferty z terenu Gdyni, co zależny od zainteresowania kolegów/koleżanek ew. osób ze środowisk/klubów/szkółek żeglarskich. Osoby, które nie uczestniczyły dotąd w takim kursie zachęcam do udziału, co zdecydowanie poprawia wiedzę i przygotowanie do bezpieczeństwa prowadzonych imprez żeglarskich (rejsów). Osobom posiadającym już certyfikat proponuję sprawdzenie terminu  ważności
(5 lat od daty wydania).

Przy okazji zwracam uwagę, że obecna tendencja do uzawodowienia sportu, widoczna w ustawie o sporcie, może spowodować, że zainteresowanie kursem, a co za tym idzie cena i dostępność, może ulec niekorzystnym zmianom w przyszłości (STCW jest obecnie wymagane jako element zawodowego przygotowania marynarzy i żeglarzy).

Pozdrawiam serdecznie,
Remigiusz B. Trzaska, Komandor JK AZS Wrocław
remigiusz.trzaska@iks-net.pl

Komentarze