Kurs na północ czyli SailBook Cup 2014 – start już 19 lipca!

0
513

Na naszej stronie licznik miarowo odlicza czas do kolejnych regat SailBook Cup 2014. Jak przystało na najdłuższe regaty w kraju i drugie w akwenie morza Bałtyckiego – zaraz po wyścigu tytanów Nord Stream Race na trasie Flensburg-Petersburg, gdzie drogę wyznaczają bąbelki gazu z rurociągu przyjaźni rosyjsko-niemieckiej 🙂 – My dokładamy kolejne mile!

A więc dodatkowa wyspa i jednocześnie park narodowy Gotska Sandon, oczywiście do okrążenia prawą burtą – dzięki tej nowości będziemy się ścigać po takiej samej długości trasy jak legendarne regaty Fastnet czy Sydney Hobart. Czyli 600 Nm gwarantowanej adrenaliny, przygody, wyzwania z jednym pitstopem w Visby. Załogom zbierającym siły do drugiego dłuższego etapu zapewniamy wieczorek kulturalny czyli „Dzień Polski” na szwedzkim lądzie.

Z nowinek jeszcze dwa biegi oddzielnie liczone, z możliwością uczestnictwa tylko w jednym, a więc dwie szanse na dobre miejsce plus podsumowanie generalne.

Warto dodac, że SailBook Cup jest zaliczany do Pucharu Bałtyku Południowego jako regaty typowo morskie, które będą nagradzane dodatkowymi punktami!

Na dzień dzisiejszy są z nami POZŻ, HL i OceanSails, czyli tracking Yellowbrick, sztormiaki i żeglarskie torby najlepszej żaglowni zapewnione, a poszukiwania nagród i sponsorów trwają. Nagrody jak zwykle pozostawiamy losowi. No i tradycyjnie zapraszamy bez wpisowego!

My organizujemy, Wy planujecie tygodniowy urlop – start 19.07.2014 jak zwykle w samo południe!

 

Informacje na bieżąco możecie śledzić na SailBook CUP, SailBook.pl i FB SAILBOOK.PL

Organizator: SailBook.pl
 

Komentarze