KPT. LECH WIŚNIEWSKI ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ

0
351

Z ŻALEM I PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 28 LIPCA 2013 R. PO DŁUGIEJ I CIĘŻKIEJ CHOROBIE ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ ŚP. LECH WIŚNIEWSKI.

Z żalem i przykrością informujemy, że w dniu 28 lipca 2013 r. po długiej i ciężkiej chorobie odszedł na wieczną wachtę śp. Lech WIŚNIEWSKI żeglarz – kapitan jachtowy, wieloletni prezes Koszalińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i wieloletni komandor Klubu Morskiego TRAMP w Mielnie, były wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego do spraw morskich, „ojciec założyciel” Karaibskiej Republiki Żeglarskiej, członek Zarządu Stowarzyszenia „REJS 2000”, animator powstania pierwszego w Polsce w pełni profesjonalnego zespołu regatowego MK CAFE SAILING TEAM.
Przez długie lata był aktywnym działaczem i wielce zasłużoną postacią nie tylko w koszalińskim środowisku żeglarskim. Żeglowanie i żeglarstwo było Jego pasją. Zawsze chętnie dzielił się swoją bogatą wiedzą żeglarską i służył dobrymi radami. Był inicjatorem i komandorem rejsów omegami po Dunaju (1967 i 1968), organizatorem licznych imprez na Morzu Bałtyckim (1960-1999). Organizował zloty jachtów polonijnych, regaty o „Srebrny Dzwon Kołobrzegu”, Międzynarodowy Festiwal Filmów Żeglarskich w Mielnie.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci – zawsze miły, pogodny.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 

Za zgodą: http://pya.org.pl/

Komentarze