Klubowy Współczynnik Regatowy – Komunikat 2016

0
559

 

 

    1. Warunki wykonywania pomiarów jachtów ustalane są indywidualnie dla każdego z regionów. Termin pomiaru należy uzgodnić bezpośrednio z mierniczym.
    2. Zeszłoroczna promocja Formuły ORC polegająca na zaniechaniu pobierania opłat za wydanie świadectw ORC Club będzie kontynuowana w nadchodzącym sezonie w odniesieniu do jachtów, które świadectwo otrzymają pierwszy raz. Należy podkreślić, że dotyczy to wyłącznie opłaty za wydanie świadectwa, a nie za wykonanie pomiaru. Istnieje jednak procedura, która umożliwia samodzielne wykonanie pomiaru polegająca na wypełnieniu właściwego formularza pomiarowego dostępnego na http://www.ims.strefa.pl/docs/club_form_pl.pdf i przesłaniu go na adres biuro@ims.strefa.pl W ten sposób jacht może uzyskać świadectwo ORC Club całkowicie nieodpłatnie, ale tylko raz. Każda kolejna aktualizacja świadectwa wymaga wniesienia stosownej opłaty. Więcej szczegółów na temat ORC Club znajdziecie na http://www.ims.strefa.pl/club.html Nie będzie też w tym roku świadectw ORC Club wydanych na podstawie pomiarów KWR.
    3. Decyzją kolegium mierniczych Formuły KWR podjętą na spotkaniu w Szczecinie 21 stycznia 2016 roku postanowiono dokonać zmian przepisów Formuły KWR w następującym zakresie:

 

    1. Zaprzestaje się od roku 2016 corocznego automatycznego odnawiania świadectw pomiarowych prezentowanych na stronie internetowej. Świadectwa pomiarowe KWR jachtów będą publikowane z datą aktualnego pomiaru jachtu.
    2. W przepisach formuły pomiarowej KWR 2014 pkt.5.1 w uwagach poniżej patrz pkt.e „pomiar wyporności (ciężaru) jachtu [V]” wprowadza się pkt.3 o poniższej treści: Zabrania się stosowania ruchomego wewnętrznego balastu. Balast winień być zamocowany w sposób trwały bez możliwości jego przesuwania, wyjmowania, przemieszczania itp. Decyzję czy zamocowanie balastu jest w sposób trwały podejmuje mierniczy KWR.

 

 

Obydwie zmiany zostają wprowadzone na skutek zaobserwowania nie rzadkich przypadków lekceważącego stosunku do przepisów formuły. W przypadku corocznie aktualizowanych świadectw stwierdzono uznawanie za aktualne świadectw (odnowione z początkiem sezonu), które w rzeczywistości były nie zmienione od 3 lat. Uznano to za istotnie mylącą informację, a przez to szkodliwą dla zasad uczciwej rywalizacji. W przypadku balastu wewnętrznego nadużycia były mniej częste, ale równie istotnie wypaczające wynik sportowy.Ujednolicona wersja przepisów Formuły KWR zostanie opublikowana w przewidzianym terminie. 

Informacje zamieszczone w komunikacie 2014rpoku są w dalszym ciągu aktualne.

Na zakończenie polecamy przestrzeganie zasady:

Należy dostosowywać jacht do parametrów zawartych w świadectwie, a nie odwrotnie.

Życzymy wszystkim armatorom jachtów korzystającym w regatachz wyrównania z zastosowaniem współczynnika KWRwielu sukcesów i satysfakcji z osiąganych wyników

Gdańsk, 23 marca 2016

http://kwr-swiadectwa.pl/?m=info 

Komentarze