Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym

0
137

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu żeglarskiego  „Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg” – realizując cel swojej działalności, jako Organizacji Pożytku Publicznego, jakim jest krzewienie żeglarstwa wśród mieszkańców miasta Elbląg i regionu – prezentuje Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym w sezonie 2015 i już teraz zachęca do zgłaszania swego udziału.

Tegoroczny Kalendarz Regat obejmuje imprezy żeglarskie zarówno krajowe – odbywające się na wodach Zalewu Wiślanego, jak również międzynarodowe, obejmujące swoim zasięgiem także Zalew Kaliningradzki i Zatokę Gdańską. W tym sezonie żeglarze będą mieli okazję rywalizować o miano tego najszybszego w piętnastu imprezach.

 

obraz nr 1

 

Poza regatami klas młodzieżowych wszystkie imprezy zostaną rozegrane zgodne z formułą pomiarową KWR oraz w oparciu o Przepisy Regatowe Żeglarstwa ISAF na lata 2013 – 2016.

 

Pierwszymi regatami sezonu organizowanymi przez Jachtklub Elbląg jak co roku będą Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka zaplanowane w terminie od 12 do 14 czerwca. Zainteresowanych uczestnictwem w regatach zapraszamy do Sekretariatu „Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg” mieszczącego się w siedzibie Klubu przy ul. Radomskiej 29, gdzie można wypełnić stosowną deklarację oraz uzyskać dodatkowe informacje. Pamiętać trzeba, że pierwsze w ogóle regaty na wodach Zalewu Wiślanego odbędą się już w końcówce maja.

 

„Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg” jest także organizatorem prestiżowych regat o puchar Prezydenta Miasta Elbląg (27 czerwca), które po raz drugi, jako regaty dziecięce dla klasy Optymist, odbędą się w centrum miasta na Kanale Elbląskim przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Będą to II Dziecięce Regaty „Między Mostami” o Puchar Prezydenta Elbląga.

 

Ponadto „Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg” jest współorganizatorem odbywających się po raz szósty Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków (25-28 czerwca), które w tym roku odbędą się w Krynicy Morskiej. Wspólnie spotkamy się także na Pucharze Komandora Jachtklubu Elbląg (3-5 lipca).

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej – www.jachtklub.elblag.pl

 

Aby uatrakcyjnić zalewowe żeglarstwo regatowe „Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg” prowadzi Puchar Zalewu Wiślanego, któryobejmuje zgodnie ze swym Regulaminem osiem imprez regatowych wybranych z całego Kalendarza Regat w danym roku. Sternik, który zdobędzie najwięcej punktów w sezonie jako zwycięzca Pucharu Zalewu Wiślanego otrzymuje GrandPrix. Regulamin Pucharu Zalewu Wiślanego dostępny jest na stronie internetowej „Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg”.

PLIK PDF do pobrania tutaj lub zdjęcie jn.

 obraz nr 2

        

 

Adam K. Kapczyński

V-ce Komandor

 

„Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg”

http://jachtklub.elblag.pl 

Komentarze