Jörg RIECHERS i Sébastien Audigane będą ścigać się w Barcelona World Race na Renault Captur

0
583

Dziś rano koncern Renault potwierdził, jako sponsor, że duet francusko-niemiecki Jörg Riechers i Sébastien Audigane, weźmie udział Barcelona World Race – wyścig duetów, bez postojów, dookoła świata, który rozpocznie się 31 grudnia.

 

Ich IMOCA 60 został oficjalnie ochrzczony Renault Captur przez złotą medalistkę w pływaniu, Hiszpankę Mireię Belmonte, która jest matką chrzestną jachtu.

Wsparcie globalnej marki motoryzacyjnej pozwala Riechersowi i Audigane wziąć udział w wyścigu, który łączy w sobie duże wyzwanie sportowe z trzymiesięczną przygodą.

 

Ich jacht ma dobrze sprawdzonym projektem Finot-Conq. Jest również znany jako Votre Nom Autour du Monde, który właśnie startował w Route du Rhum, a który wcześniej zajął drugie miejsce w Vendee Globe w 2008-2009 w rękach Armela Le Cleac’h.

 

Renault powraca do wyścigów dookoła świata, które wspiera od pierwszej edycji. W latach 2010-2011 sponsorował hiszpański zespół Pachi Rivero i Antonio Piris, który startował jako Renault ZE. Tym razem sponsoruje międzynarodowy zespół, nazwany po Renault Captur, samochodzie.

 

„Chcemy rozwijać nasz profil wśród społeczeństwa Katalonii i to jest jednym z powodów, dla których  sponsorujemy Barcelona World Race. Jest to wielkie wydarzenie. Ponadto, naszym przesłaniem jest zrównoważona mobilności, a Barcelona World Race odzwierciedla to bardzo dobrze.” – wyjaśnił dyrektor komunikacji z hiszpańskiego oddziału Renault, Jesús Presa, zanim życzył powodzenia Jörgowi Riechersowi i Sébastienowi Audigane.

 

Mireia Belmonte, która właśnie wróciła z 12. Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim dystnsie (25m) z czterema złotymi medalami, które obejmowały dwa rekordy świata,  również życzyła wszystkiego dobrego nowemu zespołowi Renault Captur: „Po moim sukcesie w Katarze chciałam przekazać trochę szczęścia chłopakom i myślę, że wyścig jest trudnym wyzwaniem. Dowiedziałam się trochę o jachcie i wszystko zdało mi się bardzo interesujące.”

 

„To przyjemność oczekiwać na uczestnictwo w Barcelona World Race.” – powiedział Riechers – „Chciałem wziąć udział w tym wyścigu dawno temu, ponieważ jest jednym z największych wyzwań sportowych, które istnieją, a także wyzwaniem dla człowieka, bo trzeba żyć na statku, na morzu przez trzy miesiące w ekstremalnych warunkach na małej przestrzeni. Więc chcę podziękować za wsparcie FNOB i Renault .”

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa media@barcelonaworldrace.com 

Komentarze