JANUSZ ZBIERAJEWSKI LAUREATEM NAGRODY WIKTOROWICZA

0
573

Laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiej „Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza” o której pisaliśmy parę dni temu został kpt. Janusz „Zbieraj” Zbierajewski. Został wyłoniony z pośród dziewięciu zgłoszonych kandydatur, zwycięzca utrzymał 10 tysięcy złotych oraz pamiątkowy medal.
„Bez odwagi i profesjonalizmu kapitana Zbierajewskiego idea pływania niewidomych i niedowidzących po morzu byłaby nie do zrealizowania. Jego dokonania jako człowieka i żeglarza zasługują na najwyższy szacunek i uznanie. Akcja, którą pomógł zrealizować, to wyjątek na światową skalę i powód do dumy” – powiedział przewodniczący kapituły, kontradmirał Czesław Dyrcz.
Janusz Zbierajewski od wielu lat dowodzi żaglowcami z doskonałym podejściem do ludzi z którymi pływa. Jest jedynym kapitanem, który miał w sobie odwagę, aby zabrać w rejs niewidomych i niedowidzących żaglowcem Zawisza Czarny, gdzie osoby z dysfunkcją wzorku stanowili połowę załogi. Ceniony i niekwestionowany autorytet wśród wielu żeglarzy. Swoim optymizmem, poczuciem humoru potrafi rozbawić każdego. Nieprzeciętny, skromny, niezwykły…

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Kasia Nadia Bławat

Komentarze