Innowacyjny sprzęt i odzież ochronna od Viking

0
867

Podczas tegorocznych SMM w Hamburgu Viking zaprezentuje więcej innowacji, niż kiedykolwiek w swojej 50-letniej historii, w tym nowe rozwiązania w produkcji odzieży ochronnej, sprzęcie bezpieczeństwa, pokładowych szkoleniach oraz systemach ewakuacyjnych, a także katalog z dwukrotnie większą liczbą produktów.

Specjaliści od rozwoju z firmy Viking wypuszczają  na rynek innowację za innowacją, powiększając już i tak imponującą gamę produktów i usług oferowanych przez producenta. Najważniejsze nowinki będzie można oglądać na firmowym stoisku nr 504 podczas SMM w Hamburgu.

Henrik Uhd Christensen z Vikinga wyjaśnia: „Kiedy jesteś blisko swoich klientów, możesz tworzyć dokładnie to, czego chcą, lub czego będą chcieli w niedalekiej przyszłości. W dodatku pomagają nam w dalszym rozwoju produktu w miarę jak ich potrzeby zmieniają się i ewoluują. Sukces rodzi sukces, jak to się mówi – kiedy w przemyśle wybiera się nasze produkty, tak jak to się dzieje do tej pory, daje to ogromny zastrzyk energii do działania na rzecz rozwoju produktu w firmie. To tworzy rodzaj efektu kuli śnieżnej.”

Jedną z najbardziej widocznych zmian w produkcie Vikinga jest nowy żółty kombinezon GORE-TEX®, chroni przed eksplozją, wielowarstwowy, z neoprenu, pokryty nylonem stosowanym w kamizelkach i kombinezonach ratunkowych. Nowy, jaskrawy materiał zewnętrzny zastosowano po to, by osoba go nosząca była doskonale widoczna nawet w najtrudniejszych warunkach panujących na morzu. „Stale monitorujemy najnowsze badania z zakresu widoczności podstawowego sprzętu bezpieczeństwa na morzu – naszym priorytetem był właściwy rozwój w tym kierunku, by zadowolić klientów.” – mówi prezes Christensen. Te nowo zaprojektowane kombinezony będą prezentowane w SMM i będzie je można kupić od ręki.

obraz nr 1

Kolejnym flagowym produktem Vikinga jest kombinezon zapewniający najlepszą możliwą wydajność, wykonany z nylonu, między warstwą zewnętrzną a wewnętrzną znajduje się wkładka termiczna wzmacniająca izolację, co w efekcie łączy w sobie bezpieczeństwo, komfort termiczny i wytrzymałość – nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Noszenie go nie wymaga dodatkowego stosowania kamizelki ratunkowej, gdyż sam kombinezon zapewnia pływalność.

Ponadto firma zaprezentuje nową kamizelkę ratunkową PV9340 przeznaczoną do pracy w ekstremalnych sytuacjach na morzu. Łączy w sobie wydajność i trwałość oraz wygodny, ergonomiczny kształt. Unikalnie zaprojektowane komory pływalności i klin ze zintegrowanym systemem mocowania zapewniają najlepszą wydajność w wodzie.

Viking, w odpowiedzi na prośby armatorów, znajduje odpowiedź na przewidywanie kosztów, zmniejszenie ryzyka i łatwiejszą administrację. Ma w tym pomóc rozbudowanie sieci internetowej, punkty dostępu i integracja z dostawcą sprzętu morskiego Hygrapha.

Nowa umowa „Global Safety Product Agreement” oferuje scentralizowanie zamówień na zakup sprzętu, dzięki czemu armatorzy, którzy potrzebują nabyć lub wymienić cokolwiek w różnych portach na całym świecie, nie będą musieli marnować czasu i środków na znalezienie odpowiedniego produktu w dobrej cenie. Dzięki Vikingowi będą oni mieli dostęp do ponad 50 produktów, na początek w zdefiniowanych wcześniej portach, w stałych cenach w ciągu roku, niezmiennie wysokiej jakości.

 obraz nr 2

W ofercie Vikinga znalazła się także jednostka ratunkowa – rewolucyjna hybryda o pokaźnych rozmiarach, elastycznym systemie ewakuacji, która łączy w sobie zalety tratwy i łodzi ratunkowej: samobieżna zwrotność, elastyczność i komfort. „Jest to produkt, który całkowicie zmienia postać dyskusji szalupa czy tratwa – przynajmniej jeśli chodzi o system ewakuacji większej ilości osób.” – mówi Christensen. – „System Viking LifeCraft ™ umożliwia szybką, masową ewakuację z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa pasażerów i załogi.”

System LifeCraft ™ składa się z dwóch głównych elementów: jednostki ratunkowej LifeCraft ™ – nadmuchiwany statek z napędem własnym, z czterema silnikami o wysokim stopniu zwrotności i bezpieczeństwa; może być umieszczony na pokładzie lub wbudowany, w każdej jednostce zmieści się po 200 osób – do dyspozycji są również nosze, gdyby zaszła taka potrzeba.

 

Więcej na www.viking-life.com

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.marineinsight.com 

Komentarze