Informacje dla sterników i zawodników Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

0
320
Zapisy odbędą się  w piątek, w biurze regat czynnym od godziny 14:00 do 21:00. Przy rejestracji wymagana będzie wpłata wpisowego, uzupełnienie formularzy zgłoszeniowych oraz przedstawienie (do wglądu) polisy OC i aktualnego świadectwa pomiarowego jachtu (dla jachtów klas ORC, KWR). Przypominamy o obowiązkowym dopłynięciu jednostki do Mariny Gdańsk w celu montażu naklejki z logotypem imprezy (nie dotyczy katamaranów).
Wpisowe:

30 złotych od jachtów klas T-1, T-2 i T-3; i katamarany A i F-18 i Open;

50 złotych od jachtów klas Open do 7 i 7-9 metra;

80 złotych od jachtów klas KWR, ORC oraz Open powyżej 9 metrów.

Informujemy, że odprawa dla sterników jachtów stacjonujących w Marinie Gdańsk w sobotę 25 maja zostaje przesunięta na godzinę 9:00, po briefingu meteorologicznym. Miejscem spotkania jest sala konferencyjna Butikowego Hotelu Gdańsk.

Dostęp do slipu:

W dniach od 24 do 26 maja organizator regat zapewnia bezpłatny dostęp do slipu oraz postój przyczep na terenie przystani żeglarskiej przy ul. Sienna Grobla w Gdańsku. Przystań dostępna będzie od 24 maja, od godziny 9.00 do zakończenia imprezy – 26 maja do późnych godzin wieczornych. Podczas trzech dni regat na terenie przystani zapewniona będzie ochrona.

Jachty, które nie posiadają silników będą holowane:

– 24 maja z przystani przy ul. Sienna Grobla do Mariny Gdańsk,  gdzie od godziny 14.00 do 21.00 przyjmowane będą zgłoszenia do regat, a następnie odbędzie się uroczystość rozpoczęcia regat.
– 25 maja, po porannej odprawie załóg – z Mariny Gdańsk na Zatokę Gdańską.
– 26 maja, po zakończeniu regat, z Sopotu do przystani przy ul. Sienna Grobla w Gdańsku (w tym dniu jachty holują się wzajemnie bez wsparcia RIBów).

Slipowanie odbywa się z użyciem własnego środka transportu do przyczepy podłodziowej.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przebieg slipowania.
Wsparcie w slipowaniu i holowaniu ze strony organizatora zapewnia:

Paweł Bucior (Biuro Regat)
Tel.: 607398067
Mail: kontakt@zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Informacje dla katamaranów:

Katamarany wystartują w klasach A, F-18, OPEN w ramach regat „Trzy mola”, realizowanych we współpracy z UKS Navigo Sopot. Dwukadłubowce stacjonować będę na terenie UKS Navigo Sopot (ul. Bitwy pod Płowcami 67 A, tel. 503114384) i z tego miejsca będą wypływać na wyścigi. Wpisowe dla katamaranów wynosi 30 zł. Osobą kontaktową z ramienia UKS Navigo w sprawie rywalizacji katamaranów jest Jacek Noetzel, mail:katamaran@sopot.pl, tel. 503114384).

Odprawa dla sterników katamaranów odbędzie się w sobotę 25 maja o godzinie 9:00 na terenie UKS Navigo Sopot (ul. Bitwy pod Płowcami 67 A3)

W ramach udziału w regatach uczestnicy otrzymają identyfikatory, które upoważniają do wstępu na imprezy wieczorne oraz podczas niedzielnego zakończenie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – na molo w Sopocie. Przy zapisach, w ramach pakietów startowych wszyscy uczestnicy otrzymają kupon do głosowania w plebiscycie na najsympatyczniejszą załogę. Nagrodą, ufundowaną przez Trojmiasto.pl – patrona medialnego Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, będzie 10-litrowa beczka rumu!

Mariny gospodarzy regat:

Marina Gdańsk
Tel.: (58) 301 33 78
Postój i media bezpłatne.
Ciepła woda pod prysznicem odpłatna.
Kanał radiowy 14
 
Marina Gdynia

Tel.: (58) 661 93 66
Przy wejściu do mariny w Gdyni maksymalne zanurzenie jachtu nie powinno przekraczać 1, 9 m. Z uwagi na zanurzenie należy trzymać się bliżej zielonej główki. Jachty o większym zanurzeniu wpływają do mariny na własną odpowiedzialność.
Kanał radiowy 12 (należy wołać Marinę Gdańsk)

Marina Sopot
Tel.: 500 696 588,
Kanał radiowy 10

Sędzią głównym regat będzie Bartosz Gruszka.

Informacje dla załóg w formacie .pdf

Komentarze