Imperia Winter Regatta już za niecały tydzień

0
570
Od 3 do 7 grudnia br. w Porto Maurizio odbędzie Imperia Winter Regatta – największa międzynarodowa impreza żeglarska poświęcona klasom 420 i 470, na której pojawią się załogi nie tylko z całej Europy, ale i z całego świata.

To już 25-ta edycja regat, które są owocem współpracy pomiędzy  Yacht Club Imperia i Assonautica Imperia. W tym roku, podczas IWR 2014, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem regat, zapisało się ponad 140 wpisów z 12 krajów, wśród których pojawiły się: Włochy, Austria, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Turcja, Hiszpania, Francja , Finlandia, Grecja, Holandia, Słowenia.

Członkowie zespołów będą rywalizować w klasach 420 (Open i dla kobiet) i 470 (dla kobiet i dla mężczyzn). Wyścigi odbędą się na tradycyjnej trasie wyścigu w wodach przybrzeżnych miasta Imperia. Pieczę nad całością będzie sprawować komisja regatowa pod przewodnictwem Carlo Tosi oraz międzynarodowe jury, w którym zasiądą przedstawiciele z Austrii, Niemiec, Francji i Włoch.

Pierwszy wystrzał armatni zaplanowano na godz. 11.00, 4 grudnia. Od 4 do 7 grudnia będą trwały wyścigi dla klas 470 (mężczyźni i kobiety), a od 5 do 7 grudnia wyścigi klas 420 (Open i kobiety).

 

Więcej na stronie: http://ycim.it/ 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.solovela.net 

Komentarze