I REGATY O PUCHAR PREZESA ENERGA S.A

0
412

W ostatni weekend października ( 28-30.10.2011 ) ruszyliśmy na ostanie w tym sezonie pływanie na jachtach Delphia 24 one design. Tym razem cała nasza flota została przetransportowana jednym transportem do Kalisza. Tak duże, szybko zorganizowane i sprawne przedsięwzięcie logistyczne było wyłącznie możliwe dzięki naszym partnerom, firmie Ocean Sails, która dokonała koniecznych napraw żagli oraz firmie Delphia Yachts Kot Sp. z o.o. która zapewniła profesjonalny transport sprzętu.

Na miejscu cała ekipa Open Yachting składała sprzęt do późnych godzin nocnych aby zdąrzyć z przygotowaniem regat na następny dzień. Sprawny i jak zawsze zaangażowany w pracę zespół i tym razem pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Już o 8 rano następnego dnia umyte oflagowane jachty czekały na uczestników regat. Trzeba dodać, że na miejscu otrzymaliśmy dużą pomoc i bardzo dobrze przygotowane zaplecze ze strony gospodarzy eventu, czyli klubu żeglarskiego YKP Kalisz.

W finałowych rozgrywkach niepokonana okazała się załoga EOS będąca mieszanką żeglarzy z Kalisza, Gdańska, Koszalina i Ostrołęki, która tego dnia nie miała sobie równych na wodzie i wygrała wszystkie trzy finałowe biegi. Walka o pozostałe miejsca rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim wyścigu, którym jachty przypłynęły na metę prawie jednocześnie.

Wyniki Złotej Grupy:
1. EOS Zefir 3 pkt
2. PEŁZACZE Kalisz 8 pkt
3. SOKÓŁ Toruń 9 pkt
4. TARAN Koszalin
5. MISJA Gdańsk 2 pkt
6. KOMIN Ostrołęka 6 pkt
7. KENTAKI Olsztyn 7 pkt
8. PÓŁ TONY Płock 7 pkt
9. ENRGA HYDRO 8 pkt

MATCH RACING SHOW

Pod koniec żeglarskich zmagań Open Yachting już tradycyjnie przygotował pokaz wyścigu formuły Match Racing w wykonaniu naszych instruktorów. Mimo niezbyt silnego wiatru i radykalnie spadającej w tym czasie temperatury na brzegu nie zabrakło kibiców, a walka na wodzie wzbogacona komentarzem budziła spore emocje. W pojedynku udział wzięła dwójka sterników Anna Jabłońska i Krzysztof Królik, który chodź początkowo przegrał walkę przedstartową to w efekcie końcowym wykorzystał błąd rywalki na dolnej boi, zdążył wykręcić karę i wygrał pokazowy mecz.

Na zakończenie regat firma ENRGA S.A obdarowała upominkami wszystkich zawodników ze szczególnym uwzględnieniem zwycięzców. Open Yachting oraz Delphia Yachts ufundowały nagrody dla najlepszych załóg i w przyjaznej sportowej atmosferze zakończyliśmy sezon żeglarski w Kaliszu.

więcej na: WWW.openyachting.pl

Z żeglarskim pozdrowieniem
za Open Yachting
Norbert Rymuszka

Komentarze