I Regaty Mistrzów o Złotego Gryfa Wyjątkowe widowisko nad Odrą!!!

0
566
Na zakończenie tegorocznego sezonu regatowego już w najbliższą sobotę – 25 października br., dla fanów żeglarstwa i mieszkańców Szczecina zorganizowane zostało wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii w samym centrum miasta, na Odrze, między dwoma mostami, tuż przy Bulwarze Piastowskim, najlepsi żeglarze z naszego województwa, zawodnicy klas sportowych, kapitanowie jachtów morskich ORC i KWR jak i załogi znane z regat meczowych rywalizować będą w I Regatach Mistrzów o Złotego Gryfa Pomorza Zachodniego.
obraz nr 1

 

Wszyscy uczestnicy regat żeglować będą nie na swoich jachtach – jak dotychczas, natomiast do ich dyspozycji zostanie oddanych sześć  identycznych jachtów regatowych TOM28, na co dzień używanych w regatach Pucharu Świata Polish Match Tour. Będzie to więc niecodzienna okazja do sprawdzenia skuteczności nie sprzętu, a umiejętności, sprytu i taktyki regatowej najlepszych zachodniopomorskich żeglarzy.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować projekt, o którym myśleliśmy już od paru lat. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim mamy okazję do stwodraorzenia wyjątkowego i emocjonującego widowiska w centrum miasta. Dajemy szansę wybitnym żeglarzom do zmierzenia się na identycznych jachtach, tak aby decydowały ich umiejętności, a nie sprzęt. Oczywiście jak w każdym sporcie trzeba też mieć więcej szczęścia niż konkurenci…Liczymy na to, że regaty spodobają się odwiedzającym bulwary kibicom i spacerowiczom, oraz, że formuła regat na stale wpisze się w kalendarz imprez żeglarskich Pomorza Zachodniego i Szczecina. ” – powiedział Maciej Cylupa z MT Partners, organizator regat.

Jak na zakończenie sezonu przystało, oprócz widowiskowego pojedynku mistrzów na wodzie nie zabraknie również atrakcji na bulwarach, których przebudowa została sfinansowana przy udziale środków z RPO WZ w ramach projektu: „Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów (Modernizacja Bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego)”. Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat, który przybliży specyfikę regat żeglarskich dla zebranej publiczności. Także w czasie trwania zawodów, na Bulwarze w Pawilonie Pomorza Zachodniego, Marszałek Olgierd Geblewicz w towarzystwie zaproszonych gości dokona podsumowania letniego sezonu turystycznego 2014 oraz wręczy wyróżnienia za markowe produkty turystyczne i działania na rzecz turystyki w województwie.

Ostateczna lista startowa zostanie ogłoszona przez organizatorów w piątek, 24 października, jednak już dziś wiemy, że swój start potwierdzili m.in. doświadczony sternik match racingowy Patryk Zbroja (Team Bakista), a także triumfatorzy regat morskich ORC i KWR -Aleksander Waszkiewicz (Raven IT), Janusz Olszewski (POLSails Sailing Team), Michał Jabłoński (Exocet), Marcin Mrówczyński (Antidotum), i żeglujący na katamaranie zawodnicy z CKM Sailing od wodzą Karola Rosnera.

Program regat:

09.30 – odprawa z załogami, omówienie instrukcji żeglugi i programu regat
10.00 – treningi
11.00 – start do wyścigów eliminacyjnych
12.00-14.00 – podsumowanie sezonu letniego 2014 i przyznanie wyróżnień przez Marszałka  Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza
14.30 – start wyścigów finałowych
16.00 – dekoracja zawodników, wręczenie pucharu przechodniego
     

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013

Komentarze