Helly Hansen zaprasza do konkursu dla wielbicieli zeglarstwa

0
845

Legenda norweskiego  kapitana Helly Juell Hansena narodziła się w 1877 roku u wybrzeży Norwegii  z jego miłości do niespokojnych, wzburzonych wód Morza Północnego

Dziś firma nosząca jego imię dzieli taką samą pasję do wszystkich form żeglarstwa – od  małych dinghy poprzez żeglugę turystyczną, śródlądową  i  dalekomorską.

 

Helly Hansen zaprasza żeglarzy by w wybranej przez siebie kategorii – dalekomorska, śródlądowa,  małe łodzie żaglowe (dinghy)  czy morskie żeglarstwo turystyczne –umieszczali swoje żeglarskie zdjęcie na stronie , www.hellyhansen.com/joinourcrew. Nazwa zdjęcia musi zawierać opis tego, co zgłaszający kocha w  żeglarstwie najbardziej.

 

Zdjęcia i opisy ukochanej w żeglarstwie rzeczy sędziowie będą oceniać w czterech kategoriach:  żegluga dalekomorska, żegluga śródlądowa,  małe łodzie żaglowe (dinghy)  i  morskie żeglarstwo turystyczne. Helly Hansen zaprosi zwycięzcę w każdej kategorii na wyprawę żeglarską All-inclusive do Newport w okolicach Rhode Island (USA).

Konkurs trwać będzie od 11 marca do 9 kwietnia 2015 roku,

 

Czterech zwycięzców otrzyma od Helly Hansen nagrody rzeczowe  i dołączy do załogi światowej sławy żeglarza i ambasadora Helly Hansen – Tima Healy. Razem z nim zwycięzcy wyruszą na żeglarską wyprawę życia po zatoce Narragansett Bay. Tim Healy zdradzi uczestnikom wyprawy sekret swoich światowych sukcesów i poprowadzi szkolenie z obsługi łodzi, technik żeglarskich i pracy z żaglem.

 

Od 1999 roku Tim Healy zdobył 17najważniejszych  tytułów w klasie J/24 oraz wielokrotnie był nominowany do nagrody Rolex Yachtsman.  W roku  2014, zdobył tytuł mistrza świata  J/I zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach  Świata J/24.

 

O FIRMIE HELLY HANSEN

Założona w roku 1877, w Norwegii firma Helly Hansen rozwija swoje kolekcje łącząc skandynawski styl i doświadczenie czerpane z radzenia sobie w najsurowszych warunkach naszej planety. Marka symbolizuje optymalne połączenie efektywności, ochrony i stylu. Marce ufają profesjonaliści zawodowo związani z morzem i górami – dzięki jej kolekcji mogą bezpiecznie pracować i żyć w najtrudniejszych warunkach 

Firma ma na koncie długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał ponad 130 lat temu, stworzyła pierwszy materiał typu polar w latach 60., a w latach 70. wprowadziła na rynek pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry. Wreszcie jest wynalazca i prekursorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej. Dziś Helly Hansen jest oficjalnym partnerem ponad 60 ośrodków narciarskich i organizacji przewodników górskich. Dostarcza odzież i obuwie ponad 33 tysiącom ludzi zawodowo związanych z górami.

Kolekcje Helly Hansen wybierają narodowe reprezentacje sportowców, olimpijczycy i ceniący najlepszą, jakość entuzjaści sportów outdoorowych.

 Górskiej. Odzież wierzchnią, bieliznę termoaktywną, ubrania sportowe oraz obuwie Helly Hansen sprzedawane są w ponad 40 krajach. Więcej informacji o najnowszej kolekcji Helly Hansen można znaleźć pod adresem www.hellyhansen.com.

 

 
 

Komentarze