Helly Hansen ubiera żeńską załogę SCA w VOLVO OCEAN RACE 2014-15

0
740

Helly Hansen, norweski producent najwyższej klasy odzieży żeglarskiej i obuwia podpisał trzyletni kontrakt jako oficjalny dostawca odzieży i obuwia dla SCA (wiodącego producenta artykułów higienicznych oraz produktów

Start w pełni kobiecej załogi SCA to pierwsza wyjątkowa wiadomość ogłoszona w związku z wyścigiem Volvo Ocean Race, który startuje 4 pażdziernika 2014 r. Aktualnie wybrano siedem członkiń załogi, które tworzą team SCA. Przez ostatnie siedem miesięcy załoga trenowała w swojej bazie w Lanzarote (Hiszpania). Pod koniecwrześnia SCA zaprezentowało swój nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym międzynarodowa załoga będzie
kontynuować swój program treningowy, aż do startu wyścigu.

Wiodące rozwiązania technologiczne i innowacyjny skandynawski design zadecydowały o wyborze Helly Hansen na oficjalnego dostawcę odzieży i obuwia dla załogi SCA. Szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termoaktywnej oraz obuwia, jak również kolekcja odzieży sportowej z elementami wzornictwa marynistycznego – Helly Hansen ma wszystko, czego potrzebuje ten szczególny projekt. Helly Hansen rozpoczęło pracę nad stworzeniem specjalnej linii produktów dedykowanych SCA i podkreślających wizerunkowe aspekty partnerskiej marki. Projekt uwzględnia też nowy, mocny design dla ekipy wspierającej załogę na lądzie i dla kibiców. Część z nowopowstałych produktów będzie również do nabycia w sieci sprzedaży Helly Hansen.
„Trasa rejsu wynosi 40 000 mil morskich, a w trakcie rejsu członkinie załogi SCA będą narażone na wszelkie możliwe zagrożenia ze strony oceanu” – zauważa Erik Burbank, z-ca dyrektora globalnego marketingu Helly Hansen. „SCA postrzegamy jako zespół utalentowanych i świetnie zorganizowanych żeglarzy sponsorowanych przez organizację utalentowaną nie tylko na tyle aby odnieść sukces w wyścigu, ale również aby odzwierciedlić ducha wyścigu Volvo Ocean Race. Dokładnie takiego partnera pragnie Helly Hansen. Nie możemy się doczekać startu wyścigu.”

Helly Hansen to marka związana z załogami Volvo Ocean Race – od początku czterdziestoletniej historii tego wyścig dookoła świata. Ich partnerstwo z kobiecą załogą SCA jest ważnym momentem w rozwoju firmy. Wybór Helly Hansen na partnera dostarczającego odzież dla naszego teamu był właściwie oczywisty. – mówi Richard Brisius z załogi SCA – dla teamu SCA decydującym kryterium była gotowość Helly Hansen do stworzenia odzieży żeglarskiej dedykowanej kobietom. To była niezwykle interesująca podróż i jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z nowej kolekcji – i z wpływu jaki mieć ona będzie na rezultaty sportowe i znakomity wygląd naszej załogi.

Komentarze