HanseGroup osiągnęła bezprecedensowy sukces w Hamburgu

0
705

Pochodząca z Greifswaldu firma była największym wystawcą listopadowych targów, pokazała aż 13 jachtów, ciesząc się z 30% wzrostu sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku.

53. Międzynarodowa Wystawa Łodzi w Hamburgu to niewątpliwy sukces dla HanseGroup.

Dwie niemieckie premiery dotyczyły przedstawienia nowych konstrukcji: Hanse 345 i Hanse 575. Fani byli zachwyceni także odsłonięciem nowego jachtu Dehler 38, powstałego we współpracy z projektantami Judel / Vrolijk & co. Ponadto wystawiono Moody 41 AC i model Varianta 44, które również przyczyniły się do sukcesu HanseGroup podczas tegorocznych targów Boat Show.

Członek Zarządu HanseGroup, dr Jens Gerhardt, opisał 30% wzrost sprzedaży jako „znak, że jesteśmy na właściwej drodze i naprawdę odpowiadamy na życzenia i pragnienia klientów. Wzrost ten w stosunku do poprzedniego roku był miłym zaskoczeniem dla nas wszystkich, a także potwierdził słuszność decyzji, by zaprezentować na pokazie szeroki wybór naszych produktów.”

Dwa nowe jachty Hanse 345, Hanse 575, mające na targach swoją premierę, były prawdziwymi przyciągaczami tłumów. Goście byli pod wrażeniem ich szybkości, łatwości w obsłudze i innowacyjnego designu, oraz faktem, że oferują więcej możliwości personalizacji niż seryjnie wybudowane jachty innych producentów.

Nowy Dehler 38, który został zaprezentowany na modelu w skali 1:8, wpisał się do udanej historii spółki HanseYachts, wiernie oddając jej główne zasady: wydajność, funkcjonalność i elegancję.

Moody 41 AC również wzbudził zainteresowanie, poprzez połączenie ponad 150 letniej tradycji żeglarskiej z klasycznymi cechami nowoczesnych jachtów. Zaś świeżość i odwaga to cechy, którymi Varianta 44 podbiła serca miłośników sportów wodnych. Urok tego jachtu wzbudza przede wszystkim okrojona konstrukcja, z naciskiem na to, co naprawdę ważne – żeglarstwo. Takie podejście wyraźnie opłaciło się, gdyż jachty Varianta coraz częściej biorą udział w regatach w swojej klasie.

Oprócz udanych wyników sprzedaży i nawiązaniu bezpośrednich kontaktów z klientami, pokaz łodzi w Hamburg utwierdził HanseGroup w przekonaniu, że nawet w trudnych czasach opłaca się wcielanie w życie wizjonerskich pomysłów.

 

Warto wspomnieć, iż 6 listopada model Hanse 345 został wybrany przez włoski magazyn „Vela”  Jachtem Roku 2012.

Źródło: www.hansegroup.com

Komentarze