HABER 660 – zdobywca nagrody jacht roku na wystawie w Genua 2013

0
497

W sobotę 5 października HABER 660 otrzymał prestiżową nagrodę Jachtu Roku (Barca dell’Anno) 2013 w kategorii jachty żaglowe do 10 metrówdługości na „Salone Nautico Internazionale di Genova, i. e. the Genoa International Boat Show”. Nagroda sponsorowana jest przez znany magazyn “Vela e Motore” i Włoskie Stowarzyszenie Przemysłu Jachtowego – „Unione Nazionale dei Cantieri e delle Industrie Nautiche e Affini (UCINA)”.

  „HABER 660 wyprodukowany przez polską stocznię HABER YACHTS jest małą, jednakże wielką łodzią. Jacht, o długości 6,6 m, wyposażony jest we wszystko co niezbędne do podróży pod żaglami; i nie tylko na krótkich dystansach. HABER 660, w rzeczywistości, spełnia wymagania kategorii B a jego solidny kształt, przypominający łodzie motorowe, pozwala na korzystanie z jachtu w warunkach niezwykłych dla tej wielkości łodzi. Pod pokładem znajduje się miejsce z podwójną koją w forpiku. Jest jeszcze następna dwuosobowa koja dostępna po opuszczeniu stołu w kabinie.

 

W okolicach kambuza jak i w toalecie jachtu jest pełna wysokość stania. Podczas żeglowania jacht zaskakuje najlepszymi właściwościami nautycznymi wtedy, kiedy wiatr się wzmaga a fale stają się większe, w warunkach gdzie większość innych jachtów tej wielkości jest zmuszona do powrotu do portu.

 

Jacht dostępny jest w wersji ożaglowania slup lub kuter. Stacjonarny silnik o mocy 14 KM pozwala na jego użytkowanie przy średnim poziomie zużyciu paliwa.

 

Pomimo rozmiarów jachtu, HABER uosabia niespotykaną skrupulatność w szczegółach konstrukcyjnych, z wyszukanymi i nigdy nie trywialnymi rozwiązaniami. Z podstawową ceną rzędu 40 000 EUR, włącznie z VAT i kosztami transportu, jacht prezentuje obecnie optymalny środek do rozpoczęcia przygody z żeglowaniem i wkroczenia do królestwa wypoczynku.”

http://haber-yachts.com/

http://www.velaemotore.it/vela-e-motore-lomac-adrenalina-75-haber-660-quicksilver-captur-755-pilohouse-mylius-16e95-monte-carlo-mc4-crn-chopi-chopi-vela-11051

 

Komentarze