Gutek w końcu zawinął do portu

0
728

Deszczowa aura nie odstraszyła fanów Zbigniewa Gutkowskiego. 23 lipca br. jego jacht Operon Racing, na którym zdobył drugie miejsce w okołoziemskich regatach Velux 5 Oceans miał zacumować w sopockiej marinie. Oficjalnie przywitali go przedstawiciele Velux Polska, Wydawnictwa Pedagogicznego Operon oraz władze miasta, z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim na czele.

Cała impreza rozpoczęła się już o godzinie 12:00. Organizatorzy przeprowadzali liczne konkursy żeglarskie z nagrodami. Dla publiczności występował zespół Strefa Mocnych Wiatrów.
 
Tuż po godzinie 15:00 można było zauważyć kordon jachtów – a wśród nich, wypatrywany przez wszystkich Operon Racing Zbigniewa Gutkowskiego.
Gdy „Babcia” – tak pieszczotliwie nazywa swój jacht Gutkowski – dopływała do mariny rozległy się dźwięki Wojskowej Orkiestry, która także witała polskiego żeglarza.
 
Tuż po zejściu na ląd, „Gutka” przywitał prezydent Sopotu Jacek Karnowski, przedstawiciele Velux Polska i Wydawnictwa Pedagogicznego Operon oraz sponsorzy, w tym przedstawiciele firmy Eljacht. Były gratulacje, podziękowania. Mogliśmy usłyszeć relację z rejsu. Po uroczystym przywitaniu Zbigniew Gutkowski miał chwilę, by porozmawiać z dziennikarzami oraz osobami, które przez cały czas mu kibicowały. W tej ważnej dla „Gutka” chwili nie zabrało także jego przyjaciół i rodziny.
 
Swój udział w sukces Gutka ma także firma żeglarska Eljacht z Gdańska. Firma Eljacht dostarczyła bowiem na Operon Racing sprzęt nawigacyjny znanej na całym świecie firmy Raymarine. Żeglarz nie ukrywa, że wybór urządzeń Raymarine przyczynił się do jego sukcesu w regatach Velux 5 Oceans.
– Na łódce były najpierw zamontowane urządzenia firmy francuskiej. Jednak dopiero gdy Eljacht dostarczył sprzęt firmy Raymarine, zacząłem w końcu płynąć do przodu zamiast walczyć ciągle ze sprzętem – powiedział Gutek.

Kolejnym punktem tej uroczystości było przemówienie Zbigniewa Gutkowskiego na dużej scenie umiejscowionej na Placu Kuracyjnym, tuż przy Sopockim Molo oraz wręczenie przez niego nagród osobom, które zwyciężyły w konkursach żeglarskich.
 
Na zakończenie imprezy żeglarz wraz z przyjaciółmi oraz zaproszonymi gośćmi udał się na bankiet.

Tego dnia każdy mógł z bliska obejrzeć jacht Operon Racing, a także udać się na pokład, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwy żeglarz regat okołoziemskich.
 
– Jesteśmy naprawdę dumni i szczęśliwi, że mogliśmy wspierać Gutka w regatach Velux 5 Oceans – mówi Tomasz Jankowski, przedstawiciel firmy Eljacht.
– Cieszymy się, że polski jacht, z polskim żeglarzem osiągnął tak wielki sukces. Zwłaszcza, że na jachcie było także logo firmy Eljacht, a sprzęt firmy Raymarine, który dostarczyliśmy, nie zawiódł Gutka w tym niesamowitym wyścigu.

Więcej informacji o sprzęcie Raymarine:
Eljacht Elektronika i Elektrotechnika Jachtowa
ul. Łowicka 13
80-642 Gdańsk
POLAND
tel.(+48) (58) 320 70 24
fax.(+48) (58) 320 70 25
www.eljacht.pl

Komentarze