Gutek o taktyce i przygotowaniach do 4 etapu

0
523

Ostatni etap pokazał, że stawka jest bardzo wyrównana, ciężko wygrać z Bradem, ma bardzo szybką łódkę i zawsze będzie szybszy. Chris i Derek też pływają bardzo szybko i dobrze, będzie zacięta walka. Muszę mieć czystą głowę, kluczem jest dobre przygotowanie Operon Racing do 4 etapu.

Z przygotowań jestem zadowolony, dużo prac wykonałem sam, oczywiście przy pomocy zespołu brzegowego. Mamy harmonogram zajęć i realizujemy go zgodnie z planem. Dzisiaj „dzień żagli i olinowania” oraz dokończenie prac z kabestanami. Zamówiona została nowa antena satelitarna SatC, stara jest uszkodzona i nie do naprawienia. System nawigacji jest w pełni gotowy, zainstalowaliśmy też system awaryjny Raymarine, który dostałem od jednego z moich sponsorów, Eljachtu, całość została sprawdzona i działa bez zarzutu. Czekamy jeszcze na części do naprawy kila, które w trakcie weekendu przywiezie z Kanady Derek, od poniedziałku zaczynamy.”

Nie przegapcie szansy na zadanie pytania zawodnikom regat VELUX 5 OCEANS:

Zbigniew „Gutek” Gutkowski (POL): wtorek, 22 marca, 1800 UTC / 1900 PL
Chris Stanmore-Major (GBR): wtorek, 22 marca, 1830 UTC / 1930 PL
Brad Van Liew (USA): środa, 23 marca, 2300 UTC / 2400 PL
Derek Hatfield (CAN): środa, 23 marca, 2330 UTC / 0030 PL czwartek 24 marca

Czat z Bradem Van Liewem, Derekiem Hatfieldem i Chrisem Stanmore-Majorem będzie prowadzony po angielsku, z Gutkiem przez pierwsze 20 minut po polsku, potem ostatnie 10 minut po angielsku.

Każdy czat będzie trwał pół godziny. Uczestnictwo przez stronę www.eco60.net

 

Komentarze