„Gdynia na fali”

0
655

Jak w Gdyni zostać żeglarzem? Od dzisiaj to już nie będzie trudne pytanie! Ruszył gdyński program promocji żeglarstwa pod nazwą „Gdynia Na Fali”! 19 sierpnia 2013 r. na konferencji prasowej nastąpiła prezentacja nowego programu edukacyjnego promującego żeglarstwo wśród najmłodszych gdynian.

 

Opis programu:

Celem projektu „Gdynia na fali” jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie, o morzu oraz o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. Zależy nam, aby każdy uczeń gdyńskich szkół miał okazję stanąć u steru pod żaglami naszego programu. Ponadto, będziemy wspierać żeglarstwo sportowe oraz promować sukcesy naszych żeglarzy w Polsce i zagranicą.

Ambasadorowie:

Na konferencji Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek osobiście przekazał nominacje na Ambasadorów programu Gdynia na Fali dwóm wybitnym gdyńskim żeglarzom, olimpijczykom – Marcinowi Czajkowskiemu oraz Maciejowi Grabowskiemu. Obowiązkiem Ambasadorów jest opieka merytoryczna nad projektem „Gdynia na fali” oraz aktywne uczestnictwo w jego realizacji. Funkcja Ambasadora to również promowanie Gdyni jako Żeglarskiej Stolicy Polski i naszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.To Ambasadorzy rokrocznie wskażą najlepszych gdyńskich żeglarzy i poprowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Skład Gdynia Saling Team:

Nowo powołani Ambasadorowie programu Gdynia na fali przedstawili pierwszy skład Gdynia Sailing Team – czyli najbardziej utytułowanych żeglarzy, którzy w najbliższym roku będą startować w regatach jako oficjalny team Gdyni. Będziemy jeszcze mocniej promować sukcesy żeglarzy startujących w barwach Gdyni i motywować, poprzez nominacje do teamu, do osiągania coraz lepszych wyników.

W skład teamu wchodzą: Aleksandra Melzacja (Optimist, 2xMistrzystrzyni Polski 2012 i 2013), Tytus Butowski (Optimist, Mistrz Europy 2013), Mikołaj Staniul (Optimist, Mistrz Polski 2013), Filip Ciszkiewicz (Laser Radial, 2xMistrz Europu Juniorów 2013)

Spotkania w szkołach:

A już we wrześniu, wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczniemy cykl spotkań z żeglarstwem w szkołach podstawowych, szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – czyli edukacyjny program Gdynia na fali. Uczniowie spotkają się z Ambasadorami Gdyńskiego Żeglarstwa, którzy opowiedzą o żeglarstwie, o morzu oraz zachęcą do uczestniczenia w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich. Opowiedzą czym są i jak zrobić szkolenie na patent żeglarski, motorowodny oraz patent sternika. Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć i sprzętu żeglarskiego. Dodatkowo powstanie informator – jak w Gdyni zostać żeglarzem, który otrzyma każdy uczeń uczestniczący w programie.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych etapów programu Gdynia na fali.

Koordynatorem projektu jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Beaty Szadziul – Pełnomocnika Prezydenta ds. polityki rodzinnej

Kontakt: sekretariat@gosirgdynia.pl lub rodzina@gdynia.pl

Komentarze