Gdańsk wita mistrza

0
462

Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, wielokrotny Mistrz Świata i Europy od 2009 roku związany jest z Gdańskiem i aktywnie działa na jego rzecz, jako Ambasador ds. Morskich. W zeszłym roku porzucił życie w stolicy na rzecz mieszkania nad Motławą, a w tym roku związał się z Gdańskiem jeszcze mocniej – zmienił barwy klubowe i w swoich przygotowaniach olimpijskich będzie reprezentował Gdański Klub Żeglarski.

„Dzięki temu chcę jeszcze lepiej realizować plan promocji żeglarstwa w Gdańsku wśród dzieci i młodzieży zapoczątkowany i realizowany również dzięki Programowi Edukacji Morskiej w Gdańsku. – mówi sam żeglarz – Poza tym czuję się coraz mocniej związany z Gdańskiem i będę zaszczycony mogąc reprezentować to miasto podczas regat w Polsce i na całym świecie.”

Transfer Mateusza Kusznierewicza pociągnie za sobą zmiany również w sposobie zarządzania funduszami przeznaczonymi na sport w mieście. Władze Gdańska zapewniają, że przeznaczą dodatkowe pieniądze na szkolenia młodzieży oraz rozbudowę infrastruktury żeglarskiej. Bez wątpienia jest to niepowtarzalna szansa i okazja dla zawodników Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, aby  rozwijać swoją pasję i uczyć się żeglarstwa u boku mistrza.

„Taki transfer byłby ogromnym wyróżnieniem dla każdego klubu. – podkreśla  prezes zarządu GKŻ Grzegorz Mańkucki – Obecność tak znakomitego zawodnika, wielokrotnego medalisty olimpijskiego w szeregach Gdańskiego Klubu Żeglarskiego  jest nie tylko znaczącą nobilitacją, ale i również wyzwaniem dla samego klubu jak i władz miasta. Szlak, który wyznacza Mateusz musi być kontynuowany i na pewno będzie przez naszych zdolnych zawodników. Nasza młodzież trenująca w klubie, nie może się doczekać spotkania z nowym kolegą klubowym.”

Kontakt dla mediów:

Anna Karczewska
anna.karczewska@vmgpr.pl
tel: 722 500 500

Marzena Bartnikiewicz
marzena.bartnikiewicz@kusznierewicz.pl
tel: 602 570 305

 

Komentarze