FIPOFIX: pomyślnie zakończony pierwszy etap!

0
712

Po 87 dniach Harald Sedlacek przybył do Palm Beach na Florydzie, a jego nazwisko zostanie zapisane na kartach historii żeglarstwa!

Kolejne marzenie się zrealizowało!

87 dni, 0 godzin i 50 minut zajęło przebycie ponad 5.100 mil morskich na 4,9 metrowym prototypie FIPOFIX. Wczoraj 13.04.2014 o godzinie 17:00 UTC kapitan Harald Sedlacek i jego FIPOFIX osiągnęli boje w Palm Beach, a następnie wprowadzona do portu na holu przez łódź z Cannonsport Marina. To niewiarygodne, ale ekstremalna żeglarska próba zakończyła się sukcesem!

Kapitan Sedlacek jest zatem pierwszym żeglarzem, który przekroczył północny Atlantyk w zaledwie 16 stopowej łodzi samotnie, bez przerw i bez pomocy z zewnątrz! Jednocześnie Harald Sedlacek wyznaczył kolejny rekord najdłuższej żeglugi samotnej nonstop w klasie jachtów 16 stopowych.

Transatlantyckie przejście od początku nie należało do łatwych. Okres zimowy w Zatoce Biskajskiej, zimowe sztormy, złe warunki pogodowe w pasie pasatów, awaria autopilota i na ostatniej prostej awaria steru. Żeglarz przez całą trasę kontrolował jacht ręcznie, spędzając całą podróż w niezabezpieczonym kokpicie.

Więcej na: www.open16.comFacebookTwitter

 

Tłum. Redakcja SailBook.pl

Źródło: www.fipofix.com 

Komentarze