Filmowe atrakcje dla gości targów Wiatr i Woda.

0
569

W trakcie najbliższych targów Wiatr i Woda w Warszawie odbędą się dwa pokazy filmu o Leonidzie Telidze pt. „Sprawdzić siebie”

Goście odwiedzający największe wydarzenie żeglarskie tego roku – Wiatr i Woda będą  – będą mogli odpocząć od  targowego rozgardiaszu wybierając się do żeglarskiego kina. Drugiego dnia targów, w piątek o godzinie 14.00 odbędzie się projekcja filmu „Sprawdzić siebie” o polskim żeglarzu „Leonidzie Telidze”. Tego dnia zostanie odtworzona wersja filmu z angielskimi napisami – będzie to wyjątkowa okazja do zaproszenia na ten pokaz gości zagranicznych, i przybliżenia im postaci Leonida Teligi

Kolejny, drugi pokaz odbędzie się w niedzielę, o godz. 11.00.

Film przedstawia sylwetkę jednego z najbardziej znanych polskich żeglarzy – Leonida Teligi. O znanym polskim żeglarzu opowiadają pisarz Wojciech żukrowski, brat Stanisław Teliga, członkowie klubu Gryf z Gdyni, oraz budowniczy jachtu Opty – Maciej Dowhyluk. Jest to film o żeglarzu, który w siermiężnych latach 60. decyduje się budować pełnomorski jacht za prywatne pieniądze i płynąć dookoła. Leonid Teliga opowiada jak do tego doszło, o problemach z budową, o przygodach w trakcie rejsu, o pojawiających się w trakcie rejsu symptomach groźnej choroby i wielkim pragnieniu skończenia rejsu pomimo zdrowotnch problemów. Film jest również relacją z rejsu, pokazuje podniesienie polskiej bandery na jachcie w Casablance, pierwszy przystanek na Tahiti, spotkania ze statkami, przylot do kraju po zakończonym rejsie. Prezentowany film zawiera też unikalne fragmenty filmu kręconego przez samego Teligę podczas rejsu. O spotkaniu z Teligą już po zakończeniu jego rejsu opowiada także kpt. Krzysztof Baranowski.

Film trwa 48 minut.
Organizatorem pokazów jest JachtFilm.

Komentarze