Film „W poszukiwaniu legendy” w „Kinie pod żaglami”

0
569

W najbliższy czwartek 12 grudnia o godz. 17 w ramach projektu „Kino pod żaglami”zapraszamy na film Konstantego Kulika „W poszukiwaniu legendy”. Film z 2007 roku  opowiada o 3-miesięcznej wyprawie grupy dwudziestolatków na jachcie „Stary”, która jako najmłodsza załoga na świecie i w rekordowym czasie przepłynęła legendarne Przejście Północno-Zachodnie. Film opowiada też o spotkaniach z miejscowymi ludźmi, żyjącymi według własnych, jakże innych od naszych, zasad. Film wyświetlany był na wielu festiwalach i przeglądach, na Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo dostał nagrodę dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: http://www.pozz.org.pl/ i na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie  z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Dla gości „Kina pod żaglami” na czas pokazów udostępniony jest parking POZŻ. Wstęp wolny.

Komentarze