Festival of Sails 2015, czyli dla każdego coś dobrego

0
715
Przed Pucharem Ameryki w roku 1851, zanim Australia wygrała The Ashes w 1891/92, przed pierwszym Pucharem Davisa w 1900 r., zanim wystartował pierwszy Melbourne Cup w 1861 r. – pojawił się Festival of Sails i pomimo licznych zmian nazwy, nadal ma się świetnie. 

„Festival of Sails” co roku przyciąga setki jachtów oraz rzesze widzów. W trakcie imprezy rozgrywa się ponad 15 różnych wyścigów żeglarskich, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie – od jachtów wyścigowych po krążowniki z całymi rodzinami na pokładzie.

Od 1844 roku wydarzenie to odrywało kluczową rolę w australijskim kalendarzu regat. Impreza ewoluowała na przestrzeni lat, by osiągnąć obecną formę, która łączy historię z tradycją, dziedzictwo z technologią, strategię i pracę zespołową, a wszystko w towarzystwie muzyki i wyśmienitego jedzenia serwowanego na lądzie.

„Festival of Sails” oferuje coś, czego nie mają inne regaty w Australii – połączenie najwyższej klasy wyścigów z genialnym Shoreside Festival, który śledzi 100.000 osób odwiedzających przepiękne nabrzeże Geelong, korzystając z letniego klimatu.

Między 17 a 26 stycznia 2015 r. turyści i mieszkańcy Geelong spotkają się, by uczcić długi weekend, który spędzą bardzo aktywnie – poza regatami będą do wyboru różne formy rozrywki: muzyka na żywo, stragany z dziełami sztuki i rzemiosłem, regionalny pokaz łodzi, darmowe zajęcia na wodzie, w których każdy może spróbować swoich sił… Długo by wymieniać.

Nie ważne, czy jesteś żeglarzem, czy raczej wolisz spędzać czas na stabilnym gruncie, „Festival of Sails” to świetny sposób na spędzenie długiego weekendu.

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą do 9 stycznia 2015 r. do godz. 24.00. Szczegółowy program znajduje się tu.

 

Więcej na: www.festivalofsails.co.au 

Komentarze