„Endorfina” poszła…

0
431

Od dwóch lat dzielnie spisuje się na trasie głośnych, międzynarodowych regat The Tall Ships Races – z ubiegłorocznym zwycięstwem w klasie D. Niewielka „Endorfina”, której armatorem jest Stowarzyszenie JAMSEN, dobrze spisuje się na morzach, z młodzieżowymi załogami i ich ulubionym kapitanem Wojtkiem Kaczorem, wychowankiem Pałacu Młodzieży.

„Endorfina” jest drugim szczecińskim jachtem, który ruszył – w niedzielę 5 bm. – na regaty, pożegnany na roboczo przez grupę przyjaciół i załogę DZ-y „Sum” (na zdjęciach). Kapitan otrzymał od przedstawiciela miasta Kierownika Biura ds. Morskich Jerzego Raduchy banderę Szczecina, podnoszoną pod salingiem jachtu (na zdjęciu). Wcześniej – pod koniec maja – wyszedł już na regaty „Dar Szczecina”, a w Szkocji do regatowej flotylli dołączy „Dar Młodzieży”; na tych obu jednostkach będzie oficjalna, młodzieżowa reprezentacja naszego miasta, która na razie szkoli się i m.in. zapoznaje się wstępniez „Darem Młodzieży”, cumującym akurat przy Wałach Chrobrego.

Do udziału w regatach zgłoszony jest jeszcze – po raz pierwszy w tym gronie – szczeciński jacht „Camelot”, ostro przygotowywany przez właścicieli do zaprezentowania się Szczecinowi podczas Dni Morza i do startu w regatach. Czy zdążą z remontem i naborem załóg? Tak więc wielka przygoda młodych żeglarzy ze Szczecina, na pokładach trzech jachtów i żaglowca, na morzu i w portach – coraz bliżej. Dodam, że w tegorocznych regatach, rozgrywanych na trudnej, atlantyckiej trasie, okalającej Wyspy Brytyjskie, będzie tylko siedem polskich jachtów i żaglowców, z czego na czterech jednostkach będą załogi szczecińskie. Pozostaje życzyć wszystkim dobrych wiatrów, szczęśliwego powrotu do macierzystego portu i kolejnych sukcesów…

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Komentarze