Eljacht Cup 2015 – po regatach

0
297

 

  W niedzielę 21 czerwca w godzinach popołudniowych wręczono nagrody załogom zwycięskich jachtów w regatach ELJACHT CUP 2015. Na starcie stanęło 31 jachtów i poza konkurencją s/y „Oiler.pl”, czyli razem 32. Rywalizowano w 3 grupach ORC – 16 jachtów, KWR – 23 jachty i OPEN – 7 jachtów. Jachty posiadające świadectwa zarówno formuły ORC i KWR klasyfikowane zostały w obydwu grupach. Poza jachtami polskimi udział wzięło 9 jachtów pod banderą Federacji Rosji, 2 jachty pod banderą USA i 1 pod banderą Szwecji.

          Dzięki tradycyjnie już sprawnej współpracy pomiędzy Organizatorem – Jachtklubem Stoczni Gdańskiej i sponsorem tytularnym firmą ELJACHT przygotowania do regat przebiegły bez zakłóceń i zaowocowały wsparciem ze strony firm Delphia Yachts, Ocean Sails, Sealight, które udzieliły znaczącego wsparcia materialnego. Patronatem medialnym objęło regaty Radio Gdańsk, a merytorycznym i organizacyjnym Pomorski Związek Żeglarski patronujący wszystkim regatom pomorskim włączonym do kalendarza regat Pucharu Bałtyku Południowego.
         Już na wiele dni przed terminem regat Organizator z niepokojem śledził prognozy pogody, która jak wiadomo potrafi zniweczyć każdy trud organizacyjny, a żeglarski w szczególności. Obawy okazały się być uzasadnione, ale dzięki szczęściu i sporej dozie sędziowskiego ryzyka, wszystkie zaplanowane wyścigi zostały rozegrane w terminie bez konieczności nadmiernego ingerowania w ich przebieg. Największe emocje wyzwolił drugi, sobotni wyścig rozegrany na niezwyczajnie długiej trasie, liczącej po jej skróceniu z powodu słabnącego wiatru – 20,5 Nm. Najszybszy jacht s/y „Błagodarnost’ 2” ze sternikiem Sergeyem Pavlenko przepłynął ten dystans w ok. 4 godziny, najwolniejszemu zaś s/y „Stoczniowiec 80” ze sternikiem Jackiem Gnyszka zajęło to ponad 8 godzin.
         Ostatecznie w grupie OPEN zwyciężył bezsprzecznie najszybszy jacht regat s/y „Błagodarnost’ 2” ze sternikiem Sergeyem Pavlenko, w grupie KWR s/y „Neoprofil” ze sternikiem Piotrem Adamowiczem, który zwyciężył również wnajbardziej prestiżowej z klasyfikacji – grupie ORC przed Tomaszem Konnakiem na s/y „Czarodziejka” i Eugeniuszem Ginterem na s/y „Vihuela”. O poziomie rywalizacji w tej grupie może świadczyć fakt,iż zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca uzyskali identyczną ilość punktów, a o kolejności zdecydowały wyniki ostatniego wyścigu.
         Należy odnotować, że regaty ELJACHT CUP 2015 zostały rozegrane na akwenie mających odbyć się za niespełna dwa tygodnie Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski i spełniły tym samym planowaną rolę treningu załóg pomorskich przed rywalizacją w Mistrzostwach Polski.
Organizator wyraża swą wdzięczność sponsorom za wsparcie, patronowi medialnemu za promocję, uczestnikom zaś za udział, sportową walkę oraz wyrozumiałość w odniesieniu do niedoskonałości wynikających z przyczyn niezamierzonych.

Eljacht Cup 2015 – wyniki nieoficjalne
  klasyfikacja ORC – PL                              
        wyscig1 wyscig 2 wyscig 3 wyscig 4    
        start 10:00:00   start 12:10:00   start 10:00:00   start 12:13:00      
lp Nazwisko Imię nazwa jachtu meta 1 CT 1 p1 meta 2 CT 2 p2 meta 3 CT 3 p3 meta 4 CT 4 p4 pkty M-ce
1 ADAMOWICZ PIOTR NEOPROFIL 11:08:32 2411 4 17:46:01 12169 5 11:20:40 2432 1 13:09:20 1921 1 6 1
2 Konnak Tomasz Czarodziejka 11:10:20 2370 3 18:23:51 13579 7 11:27:49 2670 2 13:14:35 2052 5 10 2
3 Ginter Eugeniusz Vihuela 11:06:38 3235 12 16:04:30 10854 1 11:07:20 2748 3 12:58:50 2078 6 10 3
4 CHABOWSKI JACEK POLLED 2 11:08:24 2468 6 17:45:46 13287 6 11:27:40 2984 9 13:09:31 2008 3 15 4
5 Bałabuch Krzysztof Albacora 11:10:42 2120 1 19:10:31 14606 8 11:40:45 2909 6 13:23:40 2140 9 15 5
6 Paul Krzysztof Duży Ptak 11:06:40 3224 11 16:28:46 11304 2 11:11:26 2797 4 13:01:12 2161 10 16 6
7 Muleris Mausha Wera 11:07:56 2333 2 18:59:11 15641 9 11:34:00 3043 11 13:14:02 2086 7 18 7
8 Maćkowiak Mariusz Aquarella 11:06:45 2789 10 16:29:22 11328 3 11:17:00 2922 7 13:04:45 2099 8 18 8
9 Błoński Marek Major 11:06:50 2531 8 17:17:32 11943 4 11:26:30 2978 8 13:12:27 2234 12 20 9
10 Drzymalski Ryszard KONSAL 11:26:45 2778 9 19:40:34 16044 10 11:41:00 3010 10 13:15:40 1941 2 21 10
11 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed 11:07:55 2474 7 DNF   17 11:23:45 2860 5 13:15:25 2272 13 25 11
12 WASHCHUK ALEKSANDR NEVO DNS   17 19:41:39 16585 13 11:43:12 3197 12 13:16:22 2040 4 29 12
13 Jankowski Jerzy Eljacht 11:08:40 2451 5 18:59:48 16891 14 11:37:35 3378 14 13:14:45 2198 11 30 13
14 Gorlach Aleksandr Mur Mur DNS   17 19:04:39 16520 12 11:44:07 3475 15 13:21:20 2332 14 41 14
15 Turkowski Marek Elessar RET   17 20:03:30 18146 15 11:41:30 3247 13 13:24:00 2393 15 43 15
16 Amelichev Sergey LILU DNS   17 18:43:05 16222 11 DNS   17 DNS   17 45 16
  Kresło Robert Oiler-PL 11:06:55 3082   16:50:29 13595   11:14:45 3106   13:05:50 2372      
        1-Nm 2,6   2-Nm 20,5   3-Nm 4,8   4-Nm 2,4      
klasyfikacja KWR     wyścig 1 wyścig 2 wyścig 3 wyścig 4    
          start 10:00:00   start 12:10:00   start 10:00:00   start 12:13:00      
Lp skiper nazwa jachtu numer na żaglu kwr meta CT1 p1 meta CT2 p2 meta CT3 p3 meta CT4 p4 pkty M-ce
1 P.Adamowicz NEOPROFIL POL 9668 1,3042 11:08:32 1:29:23 3 17:46:01 07:18:14 3 11:20:40 01:45:12 2 13:09:20 01:13:28 2 7 1
2 K.Paul Duży Ptak POL – 5215 1,5679 11:06:40 1:44:32 12 16:28:46 06:45:43 2 11:11:26 01:52:00 3 13:01:12 01:15:34 3 8 2
3 V.Soskhin Yulia RUS 240 1,3145 11:07:56 1:29:18 2 18:23:52 08:11:27 8 11:28:30 01:56:20 6 13:07:30 01:11:38 1 9 3
4 M.Maćkowiak Aquarella POL6557 1,5500 11:06:38 1:43:17 11 16:29:22 06:42:01 1 11:17:00 01:59:21 1 13:04:45 01:20:13 8 10 4
5 T.Konnak Czarodziejka POL 9658 1,2956 11:10:20 1:31:07 5 18:23:51 08:04:22 7 11:27:49 01:53:47 5 13:14:45 01:20:00 7 17 5
6 M.Muleris Wera 54 1,2626 11:40:08 2:06:26 15 18:59:11 08:36:38 9 11:34:00 01:58:41 7 13:14:02 01:17:04 4 20 6
7 K.Bałabuch Albacora POL 887 1,2497 11:10:42 1:28:21 1 19:10:31 08:45:31 10 11:40:45 02:05:54 9 13:23:40 01:28:19 13 20 7
8 Ł.Trzcinski  GoodSpeed POL14000 1,3509 11:07:55 1:31:45 6 DNF   24 11:23:45 01:53:08 4 13:15:25 01:24:19 11 21 8
9 M.Błoński Major POL 5194 1,4705 11:06:50 1:38:17 9 17:17:32 07:32:14 4 11:26:30 02:07:12 12 13:12:27 01:27:25 12 25 9
10 J.Chabowski POLLED 2 POL-12262 1,4397 11:08:24 1:38:29 10 17:45:46 08:03:24 6 11:27:40 02:06:13 10 13:09:21 01:21:08 9 25 10
11 M.Trzpis Lotis POL 2177 1,2465 11:11:59 1:29:44 4 19:25:40 09:03:04 13 11:40:25 02:05:10 8 13:25:05 01:29:51 16 25 11
12 R.Drzymalski KONSAL POL 4070 1,2585 11:26:45 1:49:10 13 19:40:34 09:27:02 17 11:41:00 02:07:07 11 13:15:40 01:18:52 5 29 12
13 J.Jankowski Eljacht POL213 1,3626 11:08:40 1:33:34 7 18:59:48 09:18:24 16 11:37:35 02:12:58 16 13:14:45 01:24:08 10 33 13
14 W.|Lupiejko Kenguru RUS 74 1,3667 11:08:45 1:33:58 8 17:43:46 07:36:10 5 DNS   24 DNS   24 37 14
15 A.Waschuk NEVO RUS 1558 1,2571 DNS   24 19:41:39 09:27:46 18 11:43:12 02:09:44 15 13:16:22 01:19:39 6 39 15
16 J.Kozarzewski Sea Bee 7186 Y 1,2669 11:38:00 2:04:09 14 19:22:44 09:08:14 15 11:45:10 02:13:14 17 13:26:15 01:32:48 17 46 16
17 A.Gorlach Mur Mur bn 1,3105 DNS   24 19:04:39 09:03:24 14 11:44:07 02:16:27 18 13:21:20 01:29:33 15 47 17
18 M.Turkowsji Elessar POL 12142 1,2595 RET   24 20:03:30 09:56:22 21 11:41:30 02:07:50 13 13:24:00 01:29:25 14 48 18
19 J.Gnyszka Stoczniowiec-80 PZ-280 1,1613 DNF   24 20:24:35 09:34:22 19 11:51:10 02:09:06 14 13:35:10 01:35:25 18 51 19
20 S.Amelichev LILU 1,3527 DNS   24 18:43:05 08:51:43 11 DNS   24 DNS   24 59 20
21 S.Saranevich ODISSEY RUS 167 1,3750 DNS   24 18:39:09 08:55:05 12 DNS   24 DNS   24 60 21
22 V.Voronin Ocean bn 1,2989 11:51:50 2:25:16 16 19:43:14 09:48:42 20 DNS   24 DNS   24 60 22
23 A.Załucki URWIS GZ 0146 1,1883 DNF   24 DNS   24 11:58:00 02:20:13 19 14:00:00 02:07:09 19 62 23
    klasyfikacja OPEN                         
            wyścig 1 wyścig 2 wyścig 3 wyścig 4    
Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu   meta p1 meta p2 meta p3 meta p4 pkty m-ce
1 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 OPEN 11:03:00 1 16:03:02 1 11:04:50 1 13:03:55 1 3 1
2 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA OPEN 11:07:25 2 16:29:37 2 11:13:47 2 13:04:35 2 6 2
3 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru OPEN 11:07:45 3 18:23:51 3 11:28:30 3 13:09:21 3 9 3
4 Stawski Łukasz Gringo brak OPEN 11:26:50 4 19:28:16 5 11:43:06 4 13:27:38 5 13 4
5 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 OPEN 11:38:00 5 19:54:02 6 11:51:50 5 13:23:35 4 14 5
6 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 OPEN 11:40:35 6 19:22:35 4 DNS 8 DNS 8 18 6
7 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 OPEN 11:53:00 7 RET 8 DNS 8 DNS 8 23 7

 

Komentarze