Eljacht Cup 2013

0
1005

W poniedziałek (17.06) zakończyły się IV Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup 2013. W zawodach uczestniczyło niemal 140 żeglarzy, w tym załogi z Polski, Rosji oraz Niemiec. Podczas trzydniowych zawodów rozegrane zostały dwa punktowane wyścigi regat Eljacht Cup na trasie Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk oraz Wyścig o Bursztynowe Żagle.

W trzeci weekend czerwca odbyły się regaty Eljacht Cup 2013. Startującym załogom przez cały czas trwania wyścigu towarzyszyła słoneczna pogoda oraz zmienne wiatry o sile dochodzącej do 28 węzłów. Podczas pierwszego wyścigu wiatr wiejący z kierunku mety zmusił jachty do halsowania rozpraszając je po morzu.

Podczas porannego, poniedziałkowego startu (17.06) załogi jachtów uczestniczących w II wyścigu z Bałtijska wyruszając na linię startu miały okazję zobaczyć rosyjską łódź podwodną powracającą z patrolu. Start odbył się przy słonecznej pogodzie. Na morzu żeglarze zmagali się z bardzo silnym wiatrem, który wywołał fale sięgające jednego metra.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim załogom uczestniczącym w regatach Eljacht Cup 2013 – zarówno polskim, jak i zagranicznym, a także sponsorom i partnerom wydarzenia. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja imprezy zaowocuje jeszcze większą frekwencją oraz będzie równie wspaniałą okazją do rywalizacji międzynarodowych załóg. – informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, sponsora regat.

Regaty Eljacht Cup 2013 klasyfikowane są w ramach Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

Organizatorem regat był Jachtklub Stoczni Gdańskiej przy współpracy z Kaliningradzkim Okręgowym Jachtklubem oraz Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim.  Sponsorem tytularnym regat była firma Eljacht. Sponsorami regat były firmy: Delphia Yachts oraz Eberspaecher Sp. z o.o. Partnerami regat byli: ARBOS Poland, Poland Boatshow, Taurus Sea Power, Sail Service, Ocean Sails, Janmor, Neptun Sklep Żeglarski.

Więcej informacji oraz wyniki regat dostępne są na stronach:

www.eljachtup.pl

www.jachtklub.nsm.pl

Komentarze