Elita polskiego żeglarstwa u Prezydenta

0
570

Już 2 maja 2013 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie będzie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Elita polskiego żeglarstwa spotka się z Prezydentem przy okazji otwarcia wystawy „Biało-czerwona na morzach i oceanach” organizowanej w Dniu Flagi RP.

Tego dnia zagęszczenie talentu na metr kwadratowy będzie nadzwyczaj wysokie. Nieczęsto mamy okazję zobaczyć tyle wybitnych osobowości ze świata żeglarskiego w jednym miejscu. A to wszystko dzięki wystawie „Biało-czerwona na morzach i oceanach”, która poświęcona jest dokonaniom polskich żeglarzy, kapitanów, jachtów i żaglowców pływających pod biało-czerwoną banderą. Każda plansza wystawy, a jest ich w sumie 39, to historia innego bohatera, historia niezwykłych rejsów i sukcesów, które symbolicznie łączy polska Flaga.

W promowanie dokonań żeglarzy, włączył się sam Prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął honorowym patronatem wystawę i zaprosił bohaterów wystawy na uroczyste otwarcie ekspozycji i spotkanie w Kancelarii. 2 maja br. w spotkaniu z Prezydentem weźmie udział aż 17 wybitnych polskich żeglarzy i żeglarek – Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Bolesław K. Kowalski, Zbigniew Gutkowski, Wojciech Jacobson, Henryk Jaskuła, Tomasz Cichocki, żeby wymienić tylko kilka nazwisk. Prezydent RP, doceniając zasługi bohaterów wystawy dla rozwoju polskiego żeglarstwa, sportu i promowania nowoczesnego patriotyzmu, dodatkowo postanowił odznaczyć ich podczas uroczystości wręczenia flag, która będzie miała miejsce po spotkaniu. Na ten dzień zaplanowano również uroczyste otwarcie przez Prezydenta RP wystawy „Biało-czerwona na morzach i oceanach”, którego po ekspozycji oprowadzą sami bohaterowie. Każdy będzie mieć okazję osobiście przedstawić Prezydentowi RP pokrótce historię przedstawioną na planszy.

To część oficjalna. Natomiast każdy zainteresowany będzie również mieć okazję zapoznać się z historiami bohaterów wystawy już od 3 maja do 16 czerwca 2013 r., kiedy to wystawa „Biało-czerwona na morzach i oceanach” będzie eksponowana przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/48 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Po tym czasie organizatorzy planują jej ekspozycję również w innych miastach Polski.

Tych, którzy nie mogą osobiście przybyć do Warszawy, Organizator MOVIDA zaprasza do wirtualnego zwiedzenia wystawy na stronie www.bialo-czerwona.org oraz na fan page’u www.facebook.com/bialoczerwona, gdzie również będzie dostępna fotorelacja z otwarcia ekspozycji.
Mecenasem Wystawy jest Biedronka jedna z najpopularniejszych i najcenniejszych polskich marek, która została czterokrotnie nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: TVP INFO, TVP Historia, Radio Dla Ciebie, National Geographic Polska, Portalmorski.pl, magazyn Żagle.

SailBook.pl należy do partnerów wspierających wydarzenie.

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Mundzik
Project Manager,
tel. bezp. 22 402 64 66
amundzik@movida.com.pl

Jolanta Kołodzińska
Dyrektor ds. Promocji
tel. bezp. 22 696 98 28
jkolodzinska@movida.com.pl

Komentarze