Ekologiczne statki Unibaltic na Akademii Morskiej w Szczecinie

0
609

Czy statek może powstać z butelek PET? Wyłącznie z kartonu, zapałek lub kuleczek papieru? Tak! Wszystko zależy od kreatywności studentów Akademii Morskiej w Szczecnie. Wystawę takich statków można obejrzeć w najblizszą środę – 8 maja w Sali Senatu szczecińskiej uczelni morskiej.

Konkurs „Bądź EKO – zbuduj STATEK” w ubiegłym roku zorganizowało Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie razem z armatorem Unibaltic sp. z o.o. Hasłem przewodnim podczas tworzenia prac było: „Bądź EKO” – statek mógł powstać wyłącznie z surowców wtórnych (np. tworzyw sztucznych, puszek aluminiowych, opakowań szklanych, baterii, akumulatorów, świetlówek, elektro-śmieci, papieru, tektury, opon, styropianu, reklamówek sklepowych, nakrętek, pojemników po aerozolach itp.). Dodatkowym warunkiem było stworzenie statku armatora Unibaltic sp. z o.o. (wg wzorów dostępnych w Biurze Karier AM w  Szczecinie). Zgłoszenia modeli wraz z dokumentacją procesu budowy przyjmowano do marca tego roku.

Do konkursu zgłosiło się 40 osób, z czego  21 ostatecznie wzięło udział (w tym 9 kobiet). W sumie zgłoszono 19 modeli statków (w konkursie udział brały również zespoły). I etap zakończył się wyborem 5 statków. II etap będzie się odbywał  przez stronę internetową firmy Unibaltic sp. z o.o., gdzie ostateczną decyzję co do miejsc, podejmą partnerzy Unibaltic.
Po pierwszym etapie zostały nominowane następujące statki i ich autorzy:

– Patryk Malinowski – Amaranth
– Albert Oksiutowicz – Amaranth
– Karol Popkiewicz – Ametysth
– Basionak&Rabushka – Ametysth
– Lipiec&Nawrocki – Amonith

Wystawa wszystkich prac konkursowych odbędzie się 
8 maja 2013 (środa), o godz. 14:00 
(tuż po zakończeniu uroczystości Święta Szkoły na pokładzie Nawigatora XXI) 
w Sali Senatu AM w Szczecinie, Wały Chrobrego 1-2.

Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone nagrody.

Do wygrania są m.in. płatny staż ultrabook z ekranem dotykowym, notebook, tablet.

Źródło: www.morzaioceany.pl

Komentarze