Dzień Dziecka w Kartuzy Open Yachting Club

0
366

Dziś w marinie na Złotej Górze ponownie zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej. Osiemdziesięciu uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami odwiedziło marinę by wziąć udział w regatach organizowanych przez Open Yachting z okazji Dnia Dziecka.

Było zabawnie i emocjonująco. Seria wyścigów eliminacyjnych wyłoniła 4 najlepsze załogi, które zmierzyły się ze sobą w Wielkim Finale. Przy burzliwym aplauzie koleżanek i kolegów z brzegu najlepsi okazali się chłopcy z klasy 6, Damian, Hubert, Andrzej, Kamil i Michał którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Nagrodą główną dla zwycięzców był dwuosobowy bilet  na rejs jachtem Delphia 24 One Design, który zwycięzcy mogą wykorzystać w tym sezonie żeglarskim.

Ponadto odbył się konkurs na najbardziej wymyślny węzeł żeglarki. Ta konkurencje wygrał Damian z 6 klasy ze swoim „Wężem Boa”. Podobno każdy mały supełek ( a było ich wiele ) oznaczał małą wpadkę w szkole. Waż ten jest kręty i długi i od dziś zamieszka w szkole w Brodnicy Górnej.

Chcieliśmy jeszcze podziękować małej Marcie i Szymonowi, za pomoc w pracy komisji sędziowskiej. Dzieci dzielnie pomagały podnosząc flagi i dbając o sygnały dla zawodników.

Jeszcze raz najlepsze życzenia dla młodych adeptów żeglarstwa. I wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.

Za  Open Yachting
Bartosz Bartnicki
www.openyachting.pl

Komentarze