Dwa medale dla Polaków w Mistrzostwach Europy w kiteracingu

0
706

Sukcesem Polaków zakończyły się zawody Mistrzostw Europy w kiteracingu. Tomek Janiak, zawodnik BlueCash Team, zdobył srebrny medal w kategorii Masters a Błażej Ożóg medal brązowy w kategorii młodzików. We włoskiej Gizzerii wysoko sklasyfikowana została także Agnieszka Grzymska, która uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet.

W Mistrzostwach Europy rozgrywanych na Hang Loose Beach we włoskiej Gizzerii, wystartowało blisko 100 zawodników – nie tylko z Europy, ale także z Kolumbii, Nowej Zelandii czy Stanów Zjednoczonych.  Nasze narodowe barwy reprezentowała mocna, 12-osobowa ekipa, w tym m.in. Przemysław Miarczyński, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu, dla którego był to pierwszy start w międzynarodowych zawodach w kiteracingu.

Po 3 dniach wyścigów, do finałowej dziesiątki i walki o medale zakwalifikowało się
3 polskich zawodników: Tomek Janiak, Błażej Ożóg i Agnieszka Grzymska. W rundzie finałowej przeprowadzono 15 wyścigów wśród mężczyzn i 16 wśród kobiet. Ostatecznie Błażej Ożóg zajął 6-te a Tomek Janiak 10-te miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Nie przeszkodziło im to jednak w sięgnięciu po medale w swoich kategoriach wiekowych: Tomkowi Janiakowi po złoty a Błażejowi Ożógowi po brązowy

Trochę szczęścia zabrakło Agnieszce Grzymskiej, którą od brązowego krążka dzielił dosłownie włos. Ostatecznie uplasowała się ona na 4-tej pozycji w klasyfikacji generalnej kobiet.

Dla Tomka Janiaka z BlueCash Team to już kolejny medal w kategorii Masters w tym sezonie. Wcześniej zdobył on srebro w „paszczy lwa” czyli Mistrzostwach Ameryki Północnej rozgrywanych w San Francisco.

***

Tomka Janiaka wspiera BlueCash – system przelewów ekspresowych opracowany przez sopocką spółkę Blue Media. BlueCash działa w oparciu o pierwszą w Polsce zgodę Prezesa NBP na prowadzenie systemu szybkich przelewów. Obecnie umożliwia realizację przelewów ekspresowych do ponad 20 banków z poziomu bankowości elektronicznej Alior Sync, mBanku, MultiBanku, BRE Banku oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. W najbliższych miesiącach z systemu zaczną korzystać klienci kolejnych banków.