Dorośli na optymistach, czyli Oldboye w Kamienicy Królewskiej

0
725

JESIENNE MIĘDZYNARODOWE REGATY OLDBOYS and GIRLS  w klasie OPTIMIST – już po raz piętnasty mistrzowie żeglarstwa i chętni do rywalizacji z nimi spotkali się w Kamienicy Królewskiej.

W sobotni wieczór organizatorzy imprezy, Violetta i Stanisław Sawko, ugościli zawodników wraz z osobami towarzyszącymi na miłym bankiecie w siedzibie głównej Ocean Sails. Stoły żaglomistrzów tym razem zamiast pod metrami płócien (i tworzyw) uginały się pod smakowitymi przekąskami i prezentowanymi nagrodami dla zwycięzców niedzielnego starcia. Niecodzienna okazja do podsumowania minionego sezonu w tak doborowym międzynarodowym towarzystwie. Tradycyjnie nieobecność na sobotnim spotkaniu powoduje DNS w jednym losowo wybranym wyścigu regat.

 
Wiele znanych i znajomych twarzy pojawiło się w Kamienicy Królewskiej, by stanąć w szranki na Jeziorze Kamienickim. Wśród nich m.in. żaglomistrz i wielokrotny mistrz Polski, Świata i Europy w klasach FD i Micro Stanisław Sawko, były trener kadry olimpijskiej klasy 470 na olimpiadzie w Barcelonie Leszek Dubiela czy zwycięzca finału klasyfikacji PPJK Piotr Adamowicz.
 
Idea regat – no cóż żeglować każdy może! Tylko w tych regatach, żeby wystartować trzeba mieć 40 lat i więcej.  Z przekorą organizatorzy dla swoich old chłopców i old dziewcząt udostępniają monotypowe jachciki klasy Optimist, przeznaczone do żeglugi młodzieży do lat 15! Stąd bierze się nieopisana magia i czar tych wyścigów – kto miał okazję widzieć ten wie, kto jeszcze nie widział, niech koniecznie obejrzy zdjęcia.

 
W eliminacjach wystartowało 33 żeglarzy, a zwycięska dwudziestka stanęła do dalszej rywalizacji. W kategorii mężczyzn po trzech biegach zwyciężył Leszek Dubiela, drugie miejsce zajął Sebastian Nienadowski, trzecie Piotr KropidłowskiCzterej żeglarze w ferworze walki zaliczyli wywrotkę, a najstarszy żeglarz przyznał się do 84 wiosen! Kategoria kobiet w tym roku nie była zbyt mocno obsadzona – żeglarka sztuk jedna, na co dzień redaktor portalu SailBook.pl, w tej nierównej płciowo walce udało jej się pokonać kilku mężczyzn (m.in tegorocznego zwycięzcę Bitwy o Gotland).
 
Organizatorzy ciepłą strawą i drobnymi upominkami obdarowali wszystkich startujących zawodników i zaprosili do udziału w regatach za rok.
 

Zdjęcia Marek Pawliński

WYNIKI

Komentarze