DO REWY ZAPROSZENIE DOTARŁO Z LONDYNU

0
351
W epoce internetu odległości nie ważą, bo do przesłania zaproszenia nie potrzebna jest nam już na szczęscie poczta ślimacza. Nic dziwnego, że zaproszenie do Rewy dotarło do SSI z Londynu. Wyraźnie widać, że centrum dowodzenia, dbania i informacji o wydarzeniach historycznych przenosi się do żeglarskich ośrodków polonijnych. Londyn i Chicago.
SSI przyłącza się do zaproszenia.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
————————————–
Don Jorge,
Trwające od ponad roku starania uwieńczone zostały powodzeniem. 
Dnia 15 czerwca 2013 w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie odsłonięte zostaną trzy nowe Gwiazdy. Wśród nich uczczona zostanie pamięć Kapitana Władysława Wagnera, harcerza i żeglarza, który na trzech jachtach zwanych ZJAWA, z portem macierzystym Gdynia, pod polską banderą, jako pierwszy Polak opłynął świat pod żaglami w latach 1932-39 a jego pionierski rejs został w wielkiej mierze zapomniany w wyniku II Wojny Światowej i jej następstw.
Wnioskodawcami uhonorowania Kapitana Wagnera w Alei Zasłużonych są organizatorzy ROKU WAGNERA 2012 czyli: Bractwo Wybrzeża, Yacht Klub Polski, Polski Związek Żeglarski i Centrum Wychowania Morskiego ZHP.
Poniżej cytuję zawiadomienie oraz zaproszenie do udziału w całej sobotniej uroczystości obejmującej również innych zasłużonych wystosowane przez Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika.
 
Jurek
—————
B / MMXIII                                                                  
Londyn, 8 czerwca 2013  obraz nr 1

Uroczystości w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza
sobotę 15 czerwca odbędzie się tradycyjna Uroczystość Odsłonięcia Tablic i Gwiazd w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Najpierw, o godz. 1630 zapraszamy do Gminnego Domu Kultury w Pierwoszynie na sesję popularno-naukową z wodowaniem publikacji:
jubileuszowy numer 150/2013 r. Nautologii – laudację wygłosi redaktor naczelny prof. Bolesław Hajduk
książka (autor Daniel Duda i Zbigniew Urbany’i) Pierwszy w sztafecie, laudacji dokona prof. Jan Kazimierz Sawicki – przewodniczący Komisji Historycznej Polskiego Towarzystwa Nautologicznego. 
Następnie mgr Michał Szajna i mgr Jakub Szajna (członkowie PTN, ZPRP) przedstawią referat Profesor Bolesław Kasprowicz – życie i działalność, a bsm. pchor. inż. Katarzyna Pękacka – zaprezentuje rozprawę na temat Admirał Romuald Andrzej Waga – życie i działalność.
Uroczystości w Alei w Rewie rozpoczną się o godz. 18:00. W Alei zostanie złożona przez Polskie Towarzystwo Nautologiczne i Związek Piłsudczyków RP, przywieziona do Polski przez Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Gdyni – ziemia pobrana z miejsca zagłady Polaków: Katyń, Charków, Miednoje. Uroczyście zostaną również odsłonięte 3 gwiazdy Zasłużonych Ludzi Morza.
Admirała Romualda Wagi, 
Kapitana Władysława Wagnera i
Profesora Bolesława Kasprowicza.
Zapraszamy do wspólnego oddania hołdu podczas uroczystości w rewskiej Alei.
——————
logo: O. Dębska
 
 

Komentarze