Dlaczego Delphia kupiła Maxi Yachts ?

0
415


Marka Maxi od dziesięcioleci jest synonimem dobrze zbudowanych jednostek, które ze względu na swą wysoką jakość, zapewniły sobie szczególną pozycję w świecie żeglarskim.
W ostatnim okresie działalności stocznia Maxi Yachts produkowała jachty od 34 – 42 ft., które zostały zaprojektowane przez mistrza świata i medalistę olimpijskiego Pelle Petterson’a. Od czasu powstania firmy stocznię opuściło około 16 tys. jednostek.
Główne wartości przyświecające marce Maxi to design, jakość, komfort i bezpieczeństwo. Posiadanie jachtu Maxi jest wyrazem miłości do życia na morzu. Flota Maxi to bezpieczeństwo i dbałość wykonania w najmniejszym szczególe. Doświadczenie w produkcji jachtów odzwierciedla się w łatwej obsłudze jachtu, funkcjonalności i bezkompromisowym komforcie podczas pobytu na pokładzie. Dodatkowym atutem jest nowoczesne i przyciągające wzrok wzornictwo skandynawskie. Pomimo kładzenia podczas prac projektowych dużego nacisku na linię i urodę jachtu są to jednostki o konstrukcji dającej duże możliwości żeglugowe, czym marka zaskarbiła sobie wielu entuzjastów na całym świecie. Typowy właściciel Maxi jest zapalonym żeglarzem szukającym idealnej równowagi pomiędzy osiągami a komfortem.
Zdaniem Delphia Yachts Kot sp. j. jachty Maxi zasługują na to, aby mieć swoją kontynuację w linii produkcyjnej, tak by kolejne pokolenia żeglarzy miały możliwość kształtowania swojego charakteru na pokładzie tak kultowych łodzi. Dlatego zakup Maxi Yachts traktujemy jako jeden z procesów rozwoju Delphii wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom klientów, szukającej nowych rozwiązań i nieustannie powiększającej gamę swoich produktów. Obecnie produkujemy jachty żaglowe (10 modeli), jachty spacerowe (3modele), motorowe klasyczne i pływające w ślizgu (ok. 20 modeli). Flota Maxi doskonale uzupełni obecną gamę jednostek Delphii, dlatego chcemy tchnąć nowego ducha w tak piękne i inspirujące jachty jakimi są Maxi.
Delphia Yachts jest ciągle rozwijającą się firmą, szukającą nowych wyzwań. Zakup Maxi Yachts jest właśnie jednym z nich. Nie mniej proces ten wymaga przygotowania, inwestycji, ale przede wszystkim czasu dla osiągnięcia optymalnych efektów. Dzięki Delphii jachty Maxi nadal będą mogły cieszyć żeglarzy i ozdabiać rynek swoją obecnością.
Zakup Maxi Yachts pozwoli nam wzbogacić swoje doświadczenia, poszerzyć sieć dealerską, ale przede wszystkim potwierdzić swoją pozycję lidera na światowym rynku żeglarstwa tworzonego m.in. przez legendę i ikonę żeglarstwa oraz stylu – Pelle Petterson’a.
Produkcja jachtów marki Maxi odbywać się będzie w stoczni Delphia Yachts.
W pierwszym etapie chcemy wznowić produkcję istniejących już modeli (Maxi 1300, Maxi 1060, SM 40), a z czasem będziemy się zastanawiać nad ewentualnym poszerzeniem gamy. Pozycjonowanie marki Maxi Yachts pozostanie bez zmian.
Wiadomo, że budowa jachtu to kompleksowy proces wymagający specjalistycznej wiedzy technicznej. W Delphia Yachts łączymy tą wiedzę z doświadczeniem, pasją i zaawansowaną technologią, co pozwala nam tworzyć jachty najwyższej klasy. Cieszymy się, że niebawem będziemy w stanie zaprezentować naszą dewizę w pierwszych modelach Maxi Yachts.

Komentarze