Delphia 24 OD na VGSD 2015

0
713

 W Gdyni zakończyły się Volvo Gdynia Sailing Days. Po raz kolejny rywalizowały tam załogi jachtów klasy Delphia 24 OD, dla których był to start zaliczany do Pucharu Polski. Zwyciężyła załoga Michała Korneszczuka z Yacht Klubu Stal Gdynia.

Tegoroczne podium Delphii 24 na VGSD było bardzo podobne do tego z ubiegłego roku. Pierwszą lokatę obronił Michał Korneszczuk wraz załogą POL 26, zaś na drugim miejscu ponownie Indygo Rockfin Sailing Team, czyli Piotr Kowalewski z zespołem POL 9. Mała zmiana na pozycji trzeciej, którą w tym roku wywalczył Paweł Tarnowski z FlexiStav Sailing Team na POL 14.

 

Wydawałoby się, że pogoda w ostatni weekend nie rozpieszczała, bo na lądzie mieliśmy przelotne ulewy i burze, ale z żeglarskiego punktu widzenia było całkiem nieźle, co potwierdził też aktualny lider klasyfikacji Pucharu Polskiklasy Delphia 24, Paweł Tarnowski, sternik FlexiStav Sailing Team:

– W Gdyni mieliśmy bardzo dobre warunki wiatrowe. W sobotę zebrało się trochę chmur, z których przejściowo padało, co mogło być trochę nieprzyjemne, za to było sporo wiatru, który utrzymał się, a nawet wzmógł trochę w niedzielę, dochodząc do ok. 5 stopni w skali Beauforta. Żeglarsko bardzo fajna pogoda – powiedział Paweł Tarnowski. Załoga FlexiStav jest od początku sezonu liderem klasyfikacji Pucharu Polski. Na regatach w Gdyni zajęli trzecią pozycję, ale byli o włos od pierwszego miejsca. – Jest trochę niedosytu. Jedziemy 600 kilometrów po to, aby się ścigać, a w niedzielę rozegraliśmy tylko 2 biegi, chociaż warunki były dobre i wystarczająco czasu na więcej startów. Myślę, że komisja trochę się wystraszyła po tym, jak w innej startującej klasie jedna z łódek się przewróciła i stąd taka decyzja. Mieliśmy spore szanse na 1 miejsce, tymczasem skończyliśmy na 3. Teraz przed nami najważniejszy start, Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24, więc już w zasadzie za tydzień pakujemy się i jedziemy do Sopotu. Później zostają jeszcze dwie imprezy pucharowe, w Poznaniu i w Powidzu. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać koszulkę lidera do samego końca – podsumował sternik FlexiStav’u, aktualnego lidera klasyfikacji Pucharu Polski.

 

W Gdyni pojawiły się nowe twarze, m.in. Michał Jabłoński z Sepulka Team na POL 28. Start na VGSD był ich pierwszym startem w klasie Delphia 24. Jak sami podsumowali, czeka ich jeszcze sporo pracy i wspólnego dotarcia się z nową łódką. 

Po VGSD rywalizacja w klasie Delphia 24 OD pozostaje w Trójmieście. W drugi weekend sierpnia (6-9.08.2015) załogi wystartują w Sopocie walcząc o medale Mistrzostw Polski klasy Delphia.

 

Najlepsze załogi na VGSD 2015

1. POL 26, Michał Korneszczuk, YK Stal Gdynia (7,0)

2. POL 9, Piotr Kowalewski, Indygo Rockfin, JKW Poznań(8,0)

3. POL 14, Paweł Tarnowski, FlexiStav, Liga Morska Gliwice (9,0)

 

Aktualne podium Pucharu Polski Delphia 24 OD

1. Paweł Tarnowski, FlexiStav Sailing Team (40,9 pkt)

2. Piotr Kędziora, Cellfast Sailing Team (36,6 pkt)

3. Piotr Kowalewski, Indygo Rockfin, Jacht Klub Wielkopolski (33,5 pkt)

Komentarze