CLS patronuje najtrudniejszym regatom na Bałtyku – Moja Łasztownia patronem medialnym – Bitwa o Gotland 2014

0
519

W piątek, 12 września o godzinie 12,00 żeglarze – samotnicy wystartują po raz trzeci do regat o nazwie Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland. Po starcie jachty pożeglują w kierunku Szwecji, by po okrążeniu prawą burtą wysp Gotland i Faro, bez zawijania na trasie do portów, przeciąć linię mety na redzie Gdańska. Są to niewątpliwie najtrudniejsze regaty żeglarskie na Bałtyku. W samotnej, trwającej kilka dób nieprzerwanej żegludze, należy możliwie szybko przepłynąć ponad 500-milową trasę, będąc we wrześniu przygotowanym na często bardzo trudne warunki meteorologiczne.

obraz nr 1

Do startu w Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland zgłosiło się ośmiu żeglarzy. Miło nam poinformować, że w znacznej mierze dzięki wsparciu udzielonemu przez CSL, na wyczarterowanym 37-stopowym jachcie “Sunrise” w barwach CSL Internationale Spedition w regatach weźmie udział znakomity żeglarz Radosław Kowalczyk. Ma on już za sobą między innymi udane starty na 6,5-metrowym jachcie “Calbud” w transatlantyckich regatach samotnych żeglarzy Mini-Transat 2011 oraz w całej serii krajowych i europejskich regat.

W tej całkowicie organizowanej przez samych żeglarzy, a objętych honorowym patronatem Klubu Żeglarzy Samotników imprezie, obok Radka Kowalczyka udział w regatach wezmą pozostali jej dwaj inicjatorzy, tworzący Stowarzyszenie Ocean Team: na 40-stopowym jachcie “Polska Miedź“ Krystian Szypka (w ubiegłym roku na jachcie “Sunrise” z powodzeniem uczestniczył także w transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013), a na jachcie 36-stopowym “Quick Livener” Jacek Zieliński – po raz trzeci startujący w Bitwie o Gotland. Po raz pierwszy do tegorocznych regat zgłosili się także doświadczeni już w samotnym żeglowaniu: Ryszard Drzymalski na 30-stopowym jachcie “Konsal” (ex “Bonita”), Michał Weselak na 39-stopowyn jachcie “Wanda”, Krzysztof Kołakowski na najmniejszym, bo 22-stopowym jachcie “Blekot”, Jacek Chabowski na 33-stopowym jachcie “Polled 2” oraz Maciej Ziemba na 28-stopowym jachcie “Janeczka 2”. Na całej trasie regat zawodnikom będzie asystował obsadzony załogą 50-stopowy jacht “Fujimo” prowadzony przez kpt. Mariusza Kowalskiego.

Aktualną sytuację na całej trasie będzie można śledzić na stronie internetowejhttp://bitwaogotland.pl/

obraz nr 2

Pełniąc nad regatami patronat medialny, na naszym portaluhttp://mojalasztownia.eu oraz na stroniehttps://www.facebook.com/MojaLasztownia?fref=nf  będziemy starali się także informować o przebiegu tych bardzo trudnych regat, których ukończenie daje już przepustkę do startu w oceanicznych regatach samotnych żeglarzy.

Trzymamy kciuki za Radka oraz wszystkich uczestników tegorocznej Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland życząc im bezpiecznej i szybkiej żeglugi na całej regatowej trasie, a następnie sięgnięcia po prezentowany puchar.

Zygmunt Kowalski

 

 

 Za zgodą: http://mojalasztownia.pl 

Komentarze