Charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami żeglarzy i żużlowców

0
575

W MINIONĄ SOBOTĘ ODBYŁ SIĘ W GDYNI CHARYTATYWNY MECZ PIŁKI NOŻNEJ POMIĘDZY ZESPOŁAMI ŻEGLARZY I ŻUŻLOWCÓW.

Drużyna żeglarzy w skład której wchodzili między innymi olimpijczycy: Przemek Miarczyński, Piotr Kula, Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński oraz Piotr Myszka, Maksymilian Wójcik, Piotr Przybylski, Piotr Olewiński, Arek Fedusio, Tomek Janiak i kapitan drużyny Tomasz Chamera ulegli żużlowcom w meczu, który rozegrany został na narodowym stadionie rugby w Gdyni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 jednak żużlowcy okazali się zdecydowanie skuteczniejszymi egzekutorami rzutów karnych.

Mecz zorganizowany został przez Fundację Sport na Zdrowie. Fundacja kieruje swoje działania do dzieci i młodzieży chorych na astmę i alergię, oraz ich rodziców, nauczycieli WF ze szkół, trenerów i instruktorów oraz odbiorców instytucjonalnych, jak szkoły, przedszkola i kluby sportowe.

Żeglarze stawili się w dużej liczbie nie tylko na murawie, ale również na trybunach. Licznie reprezentowane były trójmiejskie szkółki żeglarskie, których podopieczni mogli oglądać swoich idoli tym razem w innych rolach. Przybyła na mecz publiczność mogła również podziwiać sprzęt, na którym na co dzień rywalizują zarówno żeglarze jak i żużlowcy. Olimpijska łódka klasy 49er oraz piękne maszyny żużlowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Zdjęcia z meczu można obejrzeć w glalerii RS:X Team Poland TUTAJ

 

Źródło: http://www.pya.org.pl/ 

Komentarze