CALBUD w regatach La Trinite – Plymouth – podsumowanie regat

0
524

CALBUD w regatach La Trinite – Plymouth – podsumowanie regat

 Zakończyły się kolejne regaty kwalifikacyjne w klasie Mini rozgrywane na wodach Zatoki Biskajskiej i Kanału La Manche. 280 mil żeglugi pomiędzy skałami i mieliznami francuskiej Bretanii. Nasi żeglarze (Radosław Kowalczyk i Wojciech Szpor) na jachcie CALBUD pokonali trasę w czasie 56 godzin i 33 minut tracąc do najszybszego jachtu na świecie (Magnum) zaledwie 4 i pół godziny. Zważywszy na słabsze możliwości techniczne jachtu polskiej załogi to bardzo dobry wynik!

Pierwsza doba to niemal kompletny brak wiatru. Lekkie jachty wysunęły się na prowadzenie z przewagą kilkunastu mil przed CALBUD. Kolejne 2 dni to już tężejący wiatr, dochodzący przed metą nawet do 6B.  Polacy żeglowali bardzo dobrze bez błędów taktycznych, bezbłędnie pokonując silne prądy pływowe i odzyskując tym samym dystans stracony pierwszej doby. Przebieg wyścigu można obejrzeć na: http://yb.tl/t2p2013 .

Nasza załoga już w słynnym angielskim Royal Western Yacht Club of Plymouth. Jacht po kilku naprawach gotowy do kolejnych regat startujących w najbliższą niedzielę. Słynnych regat Fastnet UK.

 

z żeglarskim pozdrowieniem

oceanTEAM

Komentarze