Był czarny, a będzie … wiadomo jaki :)

0
820

Wczoraj, 10 października, rozpoczął się ostatni miesiąc przygotowań zawodników i jachtów do startu wyjątkowych regat dookoła świata – Vendée Globe. To wyjątkowe wyzwanie, dla wielu będące ukoronowaniem kariery. Dla Gutka – kolejnym krokiem. Obecnie cała ekipa techniczna wraz z kapitanem przebywa w Gosport, gdzie jacht ENERGA szykowany jest do rejsu do Francji oraz oczywiście do wyścigu dookoła świata. Gosport to baza Alex Thomson Racing, a dzięki wsparciu ekipy Alexa, znającej polski jacht od momentu, gdy przyjął kształt na rysunku, jest dużo łatwiej.
Nie musimy wyważać otwartych drzwi” – mówi Maciek Świstak Marczewski. „Choć czasu na poznanie jachtu nie mieliśmy zbyt dużo, wszyscy chętnie odpowiadają na pytania, więc praca idzie dużo szybciej, bo dookoła nas są ludzie, którzy tę łódkę znają od podszewki” – dodaje.

Plan na ten tydzień obejmował równoległe prowadzenie różnego typu prac w trybie dwudziestoczterogodzinnym, tzn. to, co można robić w nocy, jest robione w nocy. Schodzi jedna ekipa i wchodzi druga. Jak na razie wszystko dzieje się zgodnie z harmonogramem.

A co jest w planie? Po pierwsze, szlifowanie, malowanie, branding. (Wiemy, że kolory bardzo podobają się organizatorom, co nas niezwykle cieszy.) Po drugie inspekcja masztu, okuć, zamków. Równolegle instalacja i upgrade systemów audiowizualnych – Marine Camera Solutions (ukłony dla Tony’ego Reida). Po trzecie wymiana want i baksztagów (Future Fibres, dziękujemy za rabat). Dalej instalacja dwóch hydrogeneratorów (nie było ich wcześniej na tym jachcie, a Gutek nie chce już bez nich pływać – na regatach Velux 5 Oceans ten jeden, który miał, sprawdził się w 100 procentach), montaż wiatraka (byle daleko od głowy) i paneli słonecznych. Serwis silnika, inspekcja i wymiana olinowania miękkiego oraz elektroniki.

W poniedziałek 15 października do Francji wypłynie kontener ze sprzętem zawierającym wszystko, co może się przydać w ostatniej fazie przygotowań już w porcie startu.

We wtorek, 16 października ENRERGA z Gutkiem i załogą wyruszy z Gosport do Les Sables d’Olonne w towarzystwie dwóch innych jednostek – Hugo Boss VG Aerial (Alex Thomson) i Gamesy (Mike Golding).

http://polishoceanracing.com.pl/

A tutaj można obejrzeć jak będzie wyglądał finalnie:

Komentarze