BWR 2015: Kolejny pit-stop – tym razem Spirit of Hungary

0
629

Nandor Fa i Conrad Colman podjęli trudną decyzję o skierowaniu jachtu do Invercargill na południu Nowej Zelandii. Zatrzymają się tam na postój techniczny, podczas którego naprawią (jeśli się da) lub wymienią uszkodzony fał. Przez tę usterkę grot zacinał się, kapitanowie musieli na zmianę wdrapywać się na maszt.

 

 

Fa i Colman dziś rano byli około 550 mil od Invercargill, więc należy przyjąć, że na miejsce dotrą w ciągu 35 godzin. Prognozy są korzystne, chociaż jakieś 50 mil od wyspy wiatr ma osiągnąć ok. 25 węzłów z kierunku południowo-zachodniego.

 

Spodziewamy się, że rodzina i przyjaciele Colmana, który jest Nowozelandczykiem, pojawi się w marinie, żeby wesprzeć załogę.

 

Podczas gdy Spirit of Hungary kierował się Invercargill,  ok. godz. 5.00 nad ranem Renault Captur opuścił Wellington. Duet zakończył przystanek techniczny, w trakcie którego naprawiono płetwę sterową. Jak dotąd siódmy w rankingu jacht, kierowany przez Fa i Colmana, stracił swoją szansę na prześcignięcie Renault Cpatur i zyskanie lepszej pozycji.

 

„Straciliśmy 2000 mil i dwa miejsca, ale stało się i nic nie możemy poradzić.” – powiedział Jorg Riechers. – „Poszło dobrze. Rozwiązaliśmy problem i cieszymy się, że wróciliśmy na morze. Zobaczymy, co się wydarzy, czy uda nam się nadrobić to, co straciliśmy. Nie czujemy się dobrze z faktem, że utraciliśmy pozycję, ale nic nie możemy zrobić.”

 

 

Z kolei dziś po południu Altadill and Munoz zwiększyli przewagę nad Corbellą i Marinem do 60 mil. Jacht Neutrogena skorzystał z lepszego i silniejszego wiatru. Ich rywale trafili na bardziej niestabilną bryzę i wzburzone morze. Munoz nie może doczekać się Przylądka Horn.

Między jachtami na czwartej i piątej pozycji – We Are Water i One Planet, One Ocean/Pharmaton, odległość wciąż się kurczy i wynosi teraz jakieś 209 mil, przy czym Gelabert i Costa płyną o 3 mile szybciej, niż bracia Garcia.

 

 

1 Cheminées Poujoulat (B Stamm – J Le Cam) at 7412 miles to finish 
2 Neutrogena (G Altadill – J Muñoz) + 1063 miles to leader 
3 GAES Centros Auditivos (A Corbella – G Marin) + 1162 miles to leader 
4 We Are Water (B Garcia – W Garcia) + 3072 miles to leader 
5 One Planet One Ocean & Pharmaton (A Gelabert – D Costa) + 3281 miles to leader
6 Renault Captur (J Riechers – S Audigane) + 3909 miles to leader 
7 Spirit of Hungary (N Fa – C Colman) + 4322 miles to leader
ABD : Hugo Boss (A. Thomson – P. Ribes)

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa www.barcelonaworldrace.org 

Komentarze