BWR 2014-2015: Hugo Boss stracił maszt

0
766

Wczoraj wieczorem, około godz. 21.00 czasu lokalnego, liderzy tegorocznej edycji BWR stracili maszt. Kapitanowie Alex Thomson i Pepe Ribes poinformowali, że doszło do awarii takielunku, maszt złamał się i spadł za pokład.

Thomson i Robes wstrzymują swój udział w Barcelona World Race 2014-2015. Kapitanowie i zespół lądowy ocenią, jak dostać się jachtem do najbliższego wybrzeża, którym jest prawdopodobnie Salvador de Bahia w Brazylii, chociaż znajduje się w znacznej odległość od aktualnej pozycji jachtu.

 

 

Stewart Hosford, dyrektor zarządzający zespołu „Alex Thomson Racing”, wczoraj wieczorem powiedział: „Po tak obiecującym początku w Barcelona World Race 2014-2015, to dla nas wielki wstrząs. Przygotowywaliśmy się do tego wyścigu od ponad roku, ale niestety, w wyścigach morskich tego typu awarie czasem się zdarzają. Teraz po prostu chcę, aby kapitanowie znaleźli się w bezpiecznym miejscu – zarówno oni, jak i zespół, są bardzo zdenerwowani, że do tego doszło – i chcę podziękować naszemu zespołowi i wspólnikom za wsparcie. Alex i Pepe wykonali podczas tego wyścigu kawał dobrej roboty i rozmawiałem z obojgiem – są zdruzgotani, że przez awarię takielunku zakończyli wyścig.”

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.barcelonaworldrace.org 

Komentarze