Bruno o „Fryderyku Chopinie” – poszukiwane zdjęcia i wspomnienia

0
575

       Znany w naszym środowisku żeglarskim kapitan jachtowy i oficer marynarki handlowej, jednym słowem człowiek morza – Bruno Salcewicz („Pod żaglami i na gazie”, 2007 , „Gdzie są chłopcy z tamtych lat…”, 2014), zabiera materiały do następnej książki marynistycznej, tym razem o pięknym naszym brygu – „Fryderyku Chopinie”, którego portem macierzystym jest Szczecin. Przypomnę, że obie książki miały swój chrzest właśnie na pokładzie  „Fryderyka Chopina”. Bruno planuje wydać książkę jeszcze w tym roku, aby zaprezentować ją żeglarzom i potencjalnym czytelnikom podczas Dni Morza 2015!!! Dlatego apeluje do żeglarzy o pomoc w tej sprawie:

        „Drodzy Koledzy Żeglarze,

bez Was dalej nie ruszę, a sprawa dotyczy  brygu „Fryderyk Chopin”,  o którym piszę książkę. Potrzebuję dzienników/pamiętników, wspomnień z rejsów, skanów  wpisów do książeczek żeglarskich i zdjęć. Dobrych zdjęć ! We wspomnieniach z rejsów i na zdjęciach – jeżeli ktoś zdecyduje się je nadesłać na mój adres bruno.salcewicz@gmail.com – proszę nie zapomnieć o datach, nazwisku kapitana i trasie rejsu. Na zakończenie ważne pytanie: czy popłynąłbyś na „Fryderyku Chopinie” jeszcze raz i dlaczego?

 

 

      Druga sprawa: trwa konkurs fotograficzny panteniusjachtfoto.pl Wysłałem na ten konkurs zdjęcie podpisane „skipper”. Przedstawia ono sześć  odbijaczy chroniących burtę „Poloneza”. Jeżeli będzie Wam się podobało, oddajcie proszę na nie swój głos.

                  Z żeglarskim pozdrowieniem – Bruno Salcewicz   Szczecin, 18 stycznia 2015 r.”

 

      Zdjęcia „Fryderyka Chopina”: Wiesław Seidler

Komentarze