Brązowy medal dla Tomka Janiaka

0
651

Tomek Janiak, zawodnik BlueCash Team, zajął trzecie miejsce w zawodach One Hour Kiteboarding King of Navene. Ustalił też nowy rekord trasy. Zawody rozgrywane nad Jeziorem Garda we Włoszech, zaliczane są do Pucharu Świata w kiteracingu.

W konkurencji polegającej na wykonaniu jak największej ilości okrążeń  na trasie o długości 4 kilometrów, wystartowało blisko 60 zawodników. Na pokonanie trasy mieli oni godzinę.

– Po pierwszym dniu regat zajmowałem 1 miejsce z nowym rekordem trasy. W ciągu godziny wykonałem 14 okrążeń, co oznacza, że przepłynąłem w tym czasie 51 kilometrów. Kolejnego dnia niestety musiałem uznać wyższość rywali, którzy pokonali tę trasę w krótszym czasie. Niewątpliwe nie pomogło mi splątanie się z jednym
z zawodników (z jego winy), co miało przełożenie na końcowe wyniki.  Niemniej jednak jestem zadowolony z dobrego, 3 miejsca w prestiżowych zawodach, w których wystartowało prawie 60 zawodników.
 mówi Tomek Janiak.

Brązowy medal w zawodach One Hour Kiteboarding King of Navene to kolejny już sukces Tomka Janiaka w tym sezonie. Wcześniej zdobył on srebrny medal w Mistrzostwach Ameryki Północnej w San Francisco w kategorii Masters. Wywalczył też srebrny medal w kategorii Masters na Mistrzostwach Europy rozgrywanych we włoskiej Gizzerii oraz zdobył tytuł Mistrza Polski Masters w kiteracingu. Okazał się też jedynym zawodnikiem – obok Maksa Żakowskiego również z BlueCash Team – któremu udało się stanąć na podium we wszystkich rozgrywkach Pucharu Polski. W Rewie zajął pierwsze miejsce, trzy razy udało mu się zakończyć zawody z drugą lokatą, 2 razy został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Obecnie jest klasyfikowany na 5 miejscu w rankingu Pucharu Świata.